Kolejny dzień play-offów cs_summit 6 rozpoczął się od duńskich derbów. Wzięli w nich udział reprezentanci Heroic oraz North.

  • Denmark Heroic 2:0 Denmark North

Najpierw oba składy spotkały się na wybranym przez North Duście2. Co prawda to MSL i spółka chcieli wystąpić na tej mapie, ale chyba bardziej skorzystało na tym Heroic. W ofensywie czuło się dosłownie, jak ryba w wodzie. Wynik po piętnastu starciach – 13:2 najlepiej to udowadnia. Chwilę później ekipa gade'a dopięła swego zgarniając trzy punkty w CT i tym samym osiągając triumf.

Drugi w kolejności do rozegrania był Train. Na nim nieco przyjemniejszy start zaliczył cajunb i reszta jego zespołu. Wygrał bowiem pistoletówkę i dwie rundy po niej. Następnie natomiast do głosu doszli Duńczycy prowadzący w całej BO3 1:0. Odkąd posiadali w swoim ekwipunku karabiny i zestawy granatów, sytuacja w meczu znacznie się wyrównała. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 8:7 dla Heroic. Druga zaś mocno przypomniała dominację formacji niko z D2. Grono cadiaNa pokazało, kto rządzi w tych derbach Danii zwyciężając na pociągach – 16 do 10.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.