Na koniec wczorajszego dnia w europejskiej edycji cs_summit 6 byliśmy świadkami spotkania między GODSENT a BIG. Zwycięsko wyszli z niego Niemcy.

• European Union GODSENT 0:2 Germany BIG

Widowisko rozpoczęło się od rywalizacji na wybranym przez BIG Duście2. Niemieckie grono występujące w ataku minimalnie lepiej poradziło sobie w pierwszej połowie, dzięki czemu do kolejnej części zmagań przystąpiło z przewagą trzech punktów. W niej udało mu się w pełni przejąć kontrolę nad pojedynkiem. Ostateczny triumf tabseNa i spółki wynikiem 16:9 mówi sam za siebie.

Po krótkiej przerwie oba składy przeniosły się na Overpassa. Śmiało można stwierdzić, że wspomniana mapa przebiegła praktycznie identycznie, jak poprzednia. Gdy zakończyła się 15. odsłona – tablica wskazywała 9 do 6 dla BIG Clanu. Później mogliśmy się delektować świetną ofensywą drużyny XANTARESA, która w niesamowicie łatwy sposób potrafiła korzystać z błędów popełnianych przez enemy, aż w końcu zamknęła zawody wygrywając 16:8.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.