To jeszcze nie czas na powrót do formy 100 Thieves. Australijczycy przegrali z Gen.G 0:2 w pierwszej rundzie dolnej drabinki i żegnają się z cs_summit 6.

• Australia 100 Thieves 0:2 United States Gen.G (Nuke 20:22, Vertigo 13:16)

100 Thieves to jedna z tych ekip, które najmocniej ucierpiały na braku LAN-ów. Australijczycy do niedawna byli mocną reprezentacją TOP10 świata, a teraz nie radzą sobie nawet z Gen.G. Amerykanie, daps i BnTeT w eliminacyjnym meczu pokonali Złodziei 2:0 i tym samym pozostali w turnieju.

Mimo, że spotkanie zakończyło się po dwóch mapach, to były to o wiele bardziej zacięte pojedynki, niż wygląda na pierwszy rzut oka. Australijczycy na Nuke'u byli bliscy zakończenia meczu w regulaminowym czasie gry. W 30. rundzie pozwolili jednak przeciwnikom na doprowadzenie do dogrywki. Tej obejrzeliśmy aż dwie odsłony. Ostatecznie to Gen.G mogło cieszyć się ze zwycięstwa po prawdziwym maratonie, trwającym 42 rundy. 100 Thieves nie uchronił nawet fantastyczny jks, bez którego nie doszłoby nawet do dogrywki. Australijczyk zdobył aż 37 fragów i był najlepszym graczem na serwerze. W trudnych momentach potrafił clutchować, nie otrzymał jednak wystarczającego wsparcia od reszty.

Rywalizacja na Vertigo to z kolei ciągła pogoń 100 Thieves za przeciwnikiem. Gracze z Antypodów przede wszystkim przespali pierwszą połowę – wynik 5:10 nie świadczy o nich najlepiej. Po zmianie stron starali się gonić Amerykanów, którzy jednak powoli, ale konsekwentnie docierali do celu, aż zakończyli mecz wynikiem 16:13. I tym razem to nie gracz Gen.G był najskuteczniejszy – takie miano otrzymał jkaem ze swoimi 26 fragami. Mimo to Amerykanie zaprezentowali bardziej zespołowy styl, który w ostatecznym rozrachunku dał im wyczekiwany profit. Gen.G tym samym pozostało na powierzchni – w następnym meczu zagra z przegranym meczu LiquidEvil Geniuses. 100 Thieves zaś żegnają się z turniejem zajmując 4. miejsce, otrzymując za cs_summit 1625 punktów RMR i 9000 dolarów.

Warto również wspomnieć o meczu o 5. miejsce na cs_summit. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cloud9 2:1. Amerykanie, Sonic i JT pokonali FURIĘ 2:1, mimo że na Vertigo ulegli Brazylijczykom aż 1:16! Jak widać nawet takie wyniki nie potrafią załamać C9, które zajmując 5. miejsce zdobyło 1500 punktów RMR i wzbogaciło się o 6500 dolarów. FURIA zaś otrzymała 1375 punktów RMR i czek o wartości 4500 dolarów.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.