Europejska edycja cs_summit 6 trwa w najlepsze. Wczoraj wieczorem G2 po trzech mapach pokonało Movistar Riders, a FaZe mimo zaciętej walki uznało wyższość ENCE.

  • France G2 2:1 Spain Movistar Riders

Hiszpański zespół stanął przed ciężkim zadaniem. Musiał podjąć obecnie 3. najlepszą drużynę świata według HLTV. Na Inferno kompletnie sobie nie poradził – przegrał 6:16. Udało mu się jednak doprowadzić do remisu po wygranym Nuke'u – 16:12. Faworyt tego starcia nie pozwolił natomiast, aby grono steela zaskoczyło go na Mirage'u. W decydującej potyczce ponownie bez większych problemów triumfował – 16:6.

  • European Union FaZe 0:2 Finland ENCE

W tym samym czasie na innym serwerze trwała rywalizacja między FaZe ENCE. Tutaj – choć mieliśmy tylko dwie mapy, bitwa była znacznie bardziej zacięta. Finowie co prawda ostatecznie zwyciężyli 2:0, ale zarówno na Duście2, jak i Overpassie, musieli się namęczyć, aby dopiąć swego. Wygrali obie lokacje bliskim wynikiem – 16:13.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.