Bardzo wyrównane derby Szwecji zakończyły się wygraną fnatic 2:0 nad NiPem. Zwycięstwem może się pochwalić również Vitality, które pokonało Heroic.

  • Sweden NiP 0:2 Sweden fnatic (Overpass 17:19, Inferno 13:16)

Derby Szwecji zawsze, nie tylko w Skandynawii wywołują spore emocje, a zwłaszcza teraz, gdy obie ekipy wracają do bycia ważnymi graczami na scenie europejskiej. I chociaż ostatnim razem górą był NiP, tak młodzi Szwedzi nie potrafili pójść za ciosem i dzisiaj musieli uznać wyższość bardziej doświadczonych kolegów. To wyrachowanie starych wyjadaczy było szczególnie widać w piekielnie ważnych końcówkach, które wymagały żelaznych nerwów. Wyniki na obu mapach były bardzo bliskie, na Overpassie doszło nawet do dogrywki. Dwukrotnie tę wojnę nerwów wygrali jednak gracze fnatic, chociaż o dziwo najlepiej z nich zagrał ten najmłodszy – Brollan. Złote dziecko szwedzkiego CSa na obu lokacjach zdobyło po 31 fragów i było w tym aspekcie niedoścignione. Ratingowo walkę nawiązał z nim jedynie KRIMZ, przekraczając pułap 1.20. Tym samym fnatic awansowało dalej w drabince wygranych, w środę zagra ze zwycięzcą meczu GODSENT – BIG w półfinale drzewka. NiP z kolei spada do drabinki przegranych.

  • France Vitality 2:1 Denmark Heroic (Dust2 16:5, Mirage 10:16, Inferno 16:5)

Ktoś, kto rzuci tylko okiem na wyniki w mapach, może uznać, że drugi mecz z godziny 18:00 był bardziej wyrównany od derbów Szwecji, zakończonych w końcu wynikiem 2:0. Nic bardziej mylnego. W pojedynku między Vitality i Heroic obejrzeliśmy co prawda trzy, ale bardzo stronnicze mapy. Na dwóch z nich Francuzi wręcz zmiażdżyli rywali, dając im wygrać zaledwie po pięć rund na każdej z nich. Duńczycy odegrali się na Mirage'u, ale zwycięstwem na jednej mapie nie wygrywa się całego meczu. Autorami tego triumfu byli przede wszystkim shox i ZywOo – ten pierwszy zagrał świetnie na Duście, gdzie jako jedyny przekroczył granicę 20 fragów. ZywOo z kolei wcielił się w rolę „smurfa” na Inferno, gdzie osiągnął niesamowity rating 2.15, zdobywając przy tym aż 27 fragów. Tym samym Vitality pozostaje w drabince wygranych, w której zmierzy się teraz z OG. Heroic zaś w drabince przegranych zagra z North.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.