Faza grupowa cs_summit 6 dzisiaj dobiega końca. Poznamy ostateczne rozstrzygnięcia, a z turniejem mogą pożegnać się takie drużyny jak fnatic, G2, FaZe, FURIA czy Liquid.

Sześć spotkań i wszystkie o być albo nie być na cs_summit 6 – masa emocji czeka na nas w niedzielne popołudnie. Od 15 do późnych godzin nocnych będziemy mieli okazję oglądać najlepsze drużyny walczące o drugie miejsce w swoich grupach premiowane awansem do play-offów.

Dzień zaczynamy grubo – od starcia fnatic i G2. Francusko-serbski skład poniósł wczoraj sensacyjną porażkę z GODSENT 0:2, w efekcie będzie musiał stoczyć decydujący pojedynek z fnatic. Szwedzi jednak od pewnego czasu znajdują się w dołku, a na cs_summit mierzyli się już z G2 i nie zakończyło się to najlepiej – porażka 0:2 i wygranie łącznie 15 rund na dwóch mapach brzmi fatalnie z perspektywy tak utytułowanej ekipy. Drugie podejście może być jednak już lepsze, zwłaszcza po podbudowaniu morale wygraną z mousesports.

Bardzo ciekawy pojedynek zobaczymy również o godzinie 18:00. Mowa tu oczywiście o starciu FaZe z BIG. Co ciekawe obie drużyny w czerwcu grały ze sobą trzykrotnie. Efekt? Trzy zwycięstwa 2:0 BIG. Ogólnie mówiąc, Niemcy mają ewidentnie sposób na NiKo i spółkę – w końcu wygrali z nimi osiem ostatnich map z rzędu. Biorąc pod uwagę rosnącą formę ekipy XANTARESA możemy się spodziewać ciężkiej przeprawy dla FaZe.

Na zakończenie dnia czekają nas ostateczne rozstrzygnięcia w Ameryce Północnej. Niewątpliwym hitem dnia jest mecz pomiędzy FURIĄ i Liquid. Amerykanie znaleźli się na skraju przepaści po dotkliwej porażce 0:2 z Evil Geniuses. Wydaje się, że Brazylijczycy są jeszcze bardziej wymagającym rywalem. Piąta ekipa świata w 2020 roku regularnie bije Liquid – biorąc pod uwagę wszystkie spotkania bilans wygląda tragicznie dla ekipy EliGE'a – wynosi bowiem 12:3 w mapach dla FURII, co przekłada się na 6 zwycięstw  i 0 porażek Latynosów w pojedynkach BO3. Czy dzisiaj dobiegnie końca ta passa? Nic na to nie wskazuje, ale CS:GO lubi niespodzianki.

Harmonogram rozgrywek na dziś:

15:00 Sweden fnatic – France G2

15:00 Spain Movistar Riders – Denmark North

18:00 Finland ENCE – Denmark Heroic

18:00 European Union FaZe – Germany BIG

21:00 Brazil FURIA – United States Liquid

00:00 United States Gen.G – United States Cloud9

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.