zamknij stream Stream

cs_summit: FaZe Clan i G2 Esports znów w grze; drużyny walczą o dziewiąte miejsce

30.06.2020 Michał Perkowski
fot. ESL | Bart Oerbekke

Dziś w ramach cs_summit zobaczymy spotkania, które zazwyczaj nie pojawiają się na dużych turniejach. Jedni walczą o mistrzostwo, a inni o… dziewiąte miejsce.

Na dużych turniejach w Counter-Strike'a raczej rzadko widuje się mecze o niższe miejsce w końcowej klasyfikacji. Zazwyczaj uznawane są pozycje ex aequo, które na równi stawiają drużyny przedwcześnie kończące przygodę z danymi zawodami. Jednak w cs_summit jest inaczej. Wszystko przez to, że walka toczy się o punkty dające awans na Majora, a odgórnym ustaleniem od Valve jest aby jak najmniej zespołów w jednym wydarzeniu otrzymywało taką samą pulę. Aby ją zdywersyfikować otrzymywane nagrody, zespoły muszą walczyć o dokładną kolejność pozycji.

Dlatego też dziś wieczorem zobaczymy na serwerze ponownie reprezentantów FaZe Clan oraz G2 Esports, czyli kolejno czwartą i trzecią najlepszą drużynę świata według rankingu HLTV. Europejski skład zmierzy się dziś z ENCE, które bez Jamppiego znów rozczarowuje. Francuzi z kolei podejmą walkę z Movistar Riders, które dotychczas w turnieju pokonało wyłącznie FATE.

Jednak wcześniej rozegrane zostaną regularne pojedynki. W meczu otwierającym dzisiejsze zmagania zobaczymy duńskie derby, w których zdecydowanym faworytem jest Heroic. Chwilę później na serwerze pojawią się reprezentanci Ninjas in Pyjamas i GODSENT, z czego ci drudzy póki co okazali się największym czarnym koniem trwających rozgrywek. Harmonogram na dziś:

  • 15:00 – Denmark North vs Denmark Heroic
  • 18:00 – European Union GODSENT vs Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 21:00 – Spain Movistar Riders vs France G2 Esports
  • 21:00 – European Union FaZe vs Finland ENCE

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.

Inne tego autora