Było blisko niespodzianki, ale ostatecznie ENCE zatriumfowało nad x6tence. Bardzo pewne i szybkie zwycięstwo odnieśli z kolei gracze FaZe. Tym samym grupa uczestników turnieju ponownie zeszczuplała.

  • European Union FaZe 2:0 France Heretics (Nuke 16:4, Train 16:7)

Spacerek. Inaczej się nie da określić tego meczu w imieniu FaZe. Europejski skład rozgromił Heretics na obu rozegranych mapach, prezentując pokaz siły szczególnie na Nuke'u. NiKo i spółka w ostatnim czasie są w znakomitej formie i jak widać ta na razie nie przemija. Co prawda Heretics to słaby wyznacznik, Francuzi w końcu zaliczani są raczej do tych słabszych uczestników cs_summit. Niemniej jednak na poprzednim turnieju z serii Road to Rio byli w stanie zaskakiwać mocniejszych rywali. Nie tym razem. Ekipę z nad Sekwany zatrzymał rain – Norweg na dwóch mapach zdobył aż 46 fragów i był zdecydowanym liderem drużyny. Pomagał mu Bymas – Litwin z ratingiem 1.43 był drugim najlepszym graczem na serwerze. Tym samym Heretics pożegnało się z turniejem, FaZe zaś pozostaje na powierzchni. Zespół w niedzielę zagra z przegranym meczu BIG/OG.

  • Denmark x6tence 1:2 Finland ENCE (Overpass 16:13, Train 9:16, Nuke 15:19)

O wiele więcej emocji uświadczyliśmy w drugim europejskim pojedynku dwóch skandynawskich drużyn. Przypomnijmy, że x6tence to skład byłego Copenhagen Flames, wykupionego kilka dni temu przez nową organizację. Duńczycy zaczęli świetnie – od zwycięstwa na swojej mapie. Na szczególną uwagę zasługuje końcówka spotkania, kiedy gracze z półwyspu Jutlandzkiego zaliczyli świetną serię ośmiu wygranych na dziewięć rozegranych rund, kończąc Overpassa wynikiem 16:13. Druga mapa – Train – to było już poletko dla ENCE. Finowie „postawili na dobrego konia”, czyli nie pomylili się przy pickowaniu i rzeczywiście pokazali przeciwnikowi, że Pociągi to arena allu i spółki. Najbardziej zaciekłą rywalizację obejrzeliśmy na Nuke'u, gdzie doszło nawet do dogrywki. Tu jednak mają czego żałować gracze x6tence, bo  do dogrywki nie powinni w ogóle dopuścić. Po pierwszej dobrej połowie stracili jednak kontrolę w drugiej odsłonie spotkania. Dobra końcówka – trzy wygrane z rzędu – dała nadzieję, na wygraną Duńczyków. Nic z tego – to ENCE doprowadziło w 30. rundzie do dogrywki, a następnie wygrało ją bez straty punktu. Zwycięstwa nie byłoby bez Aeriala – 27-latek zdobył aż 36 fragów – zdecydowanie najwięcej na serwerze. W rezultacie to ENCE, a nie x6tence pozostaje w turnieju. O awans do fazy play-off Finowie zagrają z przegranym meczu NiPHeroic.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.