Evil Geniuses nie zatrzymuje się. Amerykański skład pokonał 2:0 Gen.G i tym samym zmierzy się w finale górnej drabinki z Liquid.

  • United States Evil Geniuses 2:0 United States Gen.G (Train 16:14, Inferno 16:10)

Czerwiec i początek lipca to dla Evil Geniuses pasmo zwycięstw. CeRq i spółka wygrywają mecz za meczem, a dzisiejszej nocy awansowali do finału górnej drabinki cs_summit 6. Amerykańsko-europejski skład po raz kolejny udzielił srogiej lekcji CS:GO Gen.G. Zespół BnTeTa wydawał się jeszcze kilka miesięcy temu naturalnym następcą Liquid i EG na amerykańskim tronie. Jak jednak widać Gen.G ma jeszcze sporo do nadrobienia, a takie mecze jak dzisiaj tylko potwierdzają, kto rządzi w Ameryce.

EG wygrało 2:0, ale na pierwszej mapie napotkali niespodziewane problemy. Pierwsza połowa szła im jak po maśle – 10:5 do przerwy to idealny wynik na drugą połówkę. Po zmianie stron Gen.G zaczęło jednak odrabiać straty, a fenomenalnie grał daps, który strzelecko był zdecydowanie najlepszy na serwerze. W pojedynkę nie dał rady jednak stawić czoła trio CeRqBrehzestanislaw i tym samym to EG wygrało na Pociągach.

Na Inferno mieliśmy niejako powtórkę z rozrywki. Evil Geniuses po świetnej pierwszej połowie prowadziło 11:4. Po zmianie stron Gen.G zaczęło jednak gonić wynik i dotarło nawet do rezultatu 10:12. W końcówce ekipie BnTeTa zabrakło już pary – cztery przegrane punkty z rzędu zakończyły mecz wynikiem 16:10 dla EG. Tym razem ponad przeciętność wybił się Ethan – Amerykanin z ratingiem 1.62 nie miał sobie równych na serwerze. Dzięki niemu Evil Geniuses awansowało do finału drabinki wygranych, gdzie zmierzy się z Liquid o awans do wielkiego finału.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.