Wyglądało na to, że Evil Geniuses w lipcu wróciło na tron amerykańskiego CSa. Ekipa tarika pokonała 2:0 Liquid i awansowała do wielkiego finału cs_summit 6.

• United States Liquid 0:2 United States Evil Geniuses (Inferno 7:16, Mirage 14:16)

Ostatnie tygodnie dla Evil Geniuses to niekończące się pasmo sukcesów. W starciach z Liquid zaś odnieśli dziś w nocy trzecie zwycięstwo z rzędu. Ekipa, która jeszcze niedawno wypadła poza TOP10 rankingu HLTV wraca do poważnego grania i na chwilę obecną jest najlepiej dysponowaną drużyną w Ameryce Północnej.

W finale drabinki wygranych EG dosyć sprawnie rozprawiło się z Liquid, mając kłopoty tylko na mapie przeciwnika – Mirage'u. Na Inferno zaś oglądaliśmy prawdziwy walec, który przejechał się po rywalach. Wynik 7:16 mógł być dla Liquid jeszcze gorszy, bo drużyna Stewie2k do przerwy przegrywała aż 2:13! Po zmianie stron nieudolnie starała się wrócić do meczu, ale ostatecznie poległa z kretesem. Statystycznie był to fantastyczny występ całej piątki z EG, grającej maksymalnie równo. Naprawdę ciężko wyróżnić tylko jednego gracza, bo cały zespół spisał się tak samo dobrze.

Na Mirage'u z kolei oglądaliśmy już bardziej zaciętą rywalizację. To Liquid od początku narzucało swoje tempo gry, grając po stronie atakującej. To Liquid prowadziło do przerwy 9:6. Wreszcie to Liquid wygrało pistoletówkę po zmianie stron. Ostatecznie jednak górą byli Evil Geniuses. Jak to się stało? Amerykanie, Brehze i stanislaw wykonali w drugiej przerwie tytaniczną pracę goniąc rywali i grając na minimalnym marginesie błędu potrafili zamienić wynik 12:14 na 16:14. Głównym architektem tego zwycięstwa był Ethan – Amerykanin grał jak w transie i ustrzelił aż 29 fragów, osiągając rating 1.53. Po stronie Liquid zaś zawiódł nitr0, który wyraźnie odstawał od reszty zespołu. Tym samym Evil Geniuses awansowało do wielkiego finału cs_summit 6. Teraz musi poczekać na rywala, a będzie to zwycięzca meczu LiquidGen.G.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.