Znamy zwycięzców wszystkich grup w Europie. W grupie C i D triumfowali kolejno NiP i OG. Pokonali oni Heroic i BIG po trzymapowych starciach.

  • Sweden NiP 2:1 Denmark Heroic (Mirage 16:13, Vertigo 6:16, Dust2 16:12)

Stawką pojedynku między Skandynawami było pierwsze miejsce w grupie C. Minimalny faworyt starcia – NiP – ostatecznie nie zawiódł i po emocjonującym Duście2 może już planować sobie spotkania na fazę play-off. Było jednak bardzo blisko, by to Heroic wygrało grupę C i zapewniło sobie już awans. Duńczycy jednak na Mirage'u po morderczym powrocie ostatecznie polegli 13:16. Na Vertigo zagrali perfekcyjnie, a do zwycięstwa poprowadził ich świetny niko z 28 fragami na koncie. Na trzeciej mapie przez dłuższą chwilę również wszystko wyglądało bardzo dobrze – Heroic prowadziło nawet 11:7. Wówczas jednak forma zawodników z półwyspu Jutlandzkiego się załamała, co od razu wykorzystali ich północni sąsiedzi. NiP zaliczył imponujący finisz na Duście, wygrywając aż dziewięć z dziesięciu rozegranych rund i ostatecznie pokonał rywala 16:12. Heroic tym samym będzie musiało zagrać jeszcze jeden mecz w grupie – spotkanie o drugie miejsce z ENCE.

  • Germany BIG 1:2 European Union OG (Dust2 16:9, Inferno 11:16, Mirage 14:16)

OG pozostaje na zwycięskiej ścieżce, jednocześnie kończąc imponującą serię BIG ośmiu wygranych meczów z rzędu (tylko dwie mapy stracone!). Pojedynek o pierwsze miejsce w grupie D nie był jednak taki prosty – pierwsza mapa czyli Dust2 wpadła dosyć pewnie na konto BIG. Później jednak z formą wystrzelił Aleksib, a następnie mantuu i ostatecznie to OG może cieszyć się z wygranej. Polak z brytyjskim paszportem zasługuje na szczególne wyróżnienie, bo zdobył aż 62 fragi, co daje mu drugie miejsce w tej statystyce na serwerze, zaraz za tabseNem. Bez jego 28 killi nie byłoby zwycięstwa na Mirage'u, Wilczewski tym samym po raz kolejny udowodnił, że koledzy z zespołu mogą na niego liczyć w trudnych momentach. W nagrodę OG awansowało do play-offów cs_summit, BIG zaś musi zmierzyć się z FaZe.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.