Za nami kolejny dzień cs_summit 6 w Ameryce Północnej. Evil Geniuses po wyrównanym boju pokonali FURIĘ. Cloud9 zaś wygrał z Gen.G 2:0.

  • United States Evil Geniuses 2:1 Brazil FURIA (Nuke 14:16, Vertigo 16:13, Inferno 16:13)

Obie drużyny parę dni temu mierzyły się ze sobą na finałach BLASTA. Dzisiejszej nocy FURIA miała okazję wziąć odwet za tamtejszą porażkę i zaczęła doskonale – od wygrania mapy wybranej przez EG. Mowa o bardzo zaciętym Nuke'u, na którym o dziwo królowała strona terrorystów, a Brazylijczycy jako atakujący wykonali nawet świetny come-back. Na Vertigo role się jednak odwróciły – to arT i spółka dobrze zaczęli, ale gorzej kończyli swoją mapę. W rezultacie Evil Geniuses zdobyło lokację niedokończonego wieżowca. Wszystko rozstrzygnęło się na Inferno, gdzie kibice przeżyli prawdziwą huśtawkę emocji. Na koniec to jednak fani EG mogli cieszyć się ze zwycięstwa swoich graczy. Wygranej nie byłoby jednak gdyby nie genialne występy CeRq i Ethana – zdobyli oni kolejno 70 i 65 fragów. Co ciekawe zaciekle walczył z nimi arT, którzy również osiągnął pułap 70 killi. Nie miał jednak wystarczającego wsparcia od kolegów, by ostatecznie wygrać to spotkanie.Tym samym w grupie A na razie rządzą Amerykanie – Liquid i EG znajdują się nad FURIĄ i MIBR.

  • United States Gen.G 0:2 United States Cloud9 (Veritgo 12:16, Inferno 12:16)

O wiele mniej emocji przysporzył nam drugi mecz, w którym wzięły udział dwie amerykańskie ekipy. Cloud9 całkiem sprawnie poradziło sobie z Gen.G wygrywając obie mapy do 12. Ekipa BnTeTa ostatnio jest bez formy, C9 wręcz przeciwnie. Efekty widzimy po kolejnym meczu cs_summit 6. W grupie B póki co kompletem punktów mogą pochwalić się gracze Cloud9 i 100 Thieves, Gen.G i Chaos na razie mają po jednej porażce.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.