Wielki Finał dolnej drabinki cs_summit 6 dobiegł końca. Po niezwykle wyrównanym meczu OG cieszyło się z pokonania Heroic.

  • European Union OG 2:1 Denmark Heroic

Na początku oba składy spotkały się na Nuke'u, który był wyborem duńskiej paczki. Rywalizację na nim zaczęła po stronie atakującej, czyli w teorii tej cięższej. Grono cadiaNa nie pozwoliło się jednak zdominować. Dzielnie walczyło i po piętnastu odsłonach miało na koncie sześć punktów. W dalszym etapie starcia formacje nawet przez moment nie zwolniły. Szły łeb w łeb, aż ostatecznie dotarły do wyniku 15:15, który oznaczał dogrywki. Dopiero po nich poznaliśmy zwycięzcę, czyli OG, które zakończyło zmagania rezultatem 22:20.

Jednych taka porażka by podłamała, a innych zmotywowała do odpowiedzi na kolejnej lokacji. Heroic bez wątpienia należy do drugiej grupy. Potrafiło bowiem wyrzucić minione zawody z głowy i skupić się na tym, co było przed nią. Mowa oczywiście o pojedynku na Inferno. On również nie należał do jednostronnych. Drużyna z mantuu na pokładzie chciała dopiąć swego i uniknąć decydującej rozgrywki, ale nie udało jej się tego osiągnąć, ponieważ przegrała – 14:16.

Znaleźliśmy się więc na Mirage'u. Trzecia mała była o wiele mniej zaciętą potyczką. Być może podopiecznym HUNDENA zabrakło już na nią siły, bowiem nie potrafili powstrzymać rozpędzonego OG. Zespół valde triumfował 16 do 8.

Pojedynki z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET.