To było idealne podsumowanie całego cs_summit 6. Evil Geniuses podobnie jak we wcześniejszych fazach bardzo sprawnie poradzili sobie z Gen.G i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach.

  • United States Evil Geniuses 3:0 United States Gen.G (przewaga jednej mapy dla EG, Train 16:4, Inferno 16:14)

Jak inaczej mógł skończyć się cs_summit 6 niż pewnym zwycięstwem Evil Geniuses? Ekipa tarika od samego początku turnieju była zdecydowanie najlepszą drużyną, nie zaliczając ani jednej porażki. Co więcej, Amerykanie stracili tylko jedną mapę – w meczu otwarcia z FURIĄ. Od tamtego czasu wygrywali już z rywalami do zera. W finale nie mogło być inaczej.

Z racji awansowania do finału cs_summit z górnej drabinki EG miało mapę przewagi. Pierwszą rozegraną lokacją był Train wybrany przez Gen.G. Była to jednak istna katastrofa w wykonaniu BnTeTa i spółki. Początkowo nic jednak nie zapowiadało tak sromotnej klęski – Gen.G nawet prowadziło 3:0 po stronie terrorystów. Później skład został zdominowany w takim stopniu, że na siedemnaście rozegranych kolejnych rund wygrał tylko jeden! Evil Geniuses po prostu grało wspaniale, a dwóch liderów teamu – Brehze i CeRq – nie mieli sobie równych na serwerze i siali istne spustoszenie w szeregach rywala. Efekt – 16:4.

Rywalizacja na Inferno przez pierwsze kilkanaście minut zapowiadała równie wielką katastrofę dla Gen.G. Z pewnością znalazło się spore grono kibiców, którzy przy wyniku 2:0 w mapach i 9:0 na Inferno wyłączyli po prostu transmisję, znając już końcowy wynik. I ostatecznie tacy widzowie mieli rację, ale warto odnotować jak zaciekłą walkę o pozostanie „nad powierzchnią” stoczyło Gen.G. autimatic i spółka z wyniku 0:9 doprowadzili nawet do remisu 14:14 po imponującej serii zwycięstw po stronie terrorystów. Drużynie zabrakło jednak pary w ostatnich minutach, kiedy to dali sobie wyrwać dwie najważniejsze rundy. Tym samym EG dopięło swego i wygrało 16:14.

Wspaniały mecz rozegrał Brehze – statystyki 49-21 najlepiej o tym świadczą. Amerykanin rozegrał fantastyczny turniej i tylko potwierdził słowa, że najwięcej w Evil Geniuses zależy od jego dyspozycji. EG dzięki zwycięstwu wzbogaciło się o 22 tysiące dolarów oraz 2000 punktów RMR. Gen.G zaś otrzymało czek na 16 tysięcy dolarów i 1875 punktów RMR.