Rozpoczęliśmy dziś grupę D w ramach cs_summit 6 – EU. Z pierwszych meczów zwycięsko wyszli reprezentanci BIG oraz OG.

  • European Union FaZe 0:2 Germany BIG

Kiedy wspomniane wyżej zespoły mierzyły się ze sobą w ramach DreamHack Masters Spring – EU, górą było BIG – 2:0. Dziś ponownie niemiecki skład świetnie wszedł w rywalizację z drużyną NiKo. Na Mirage'u triumfował rezultatem 16:10. Następnie dopiął swego podczas potyczki na Nuke'u, która w zasadzie wyglądała dość podobnie i zakończyła się wygraną BIG Clanu – 16:12.

  • France Heretics 1:2 European Union OG

Sugerując się rankingiem HLTV, w którym Heretics zajmuje 22. pozycję, a OG 21. mogliśmy myśleć, że starcie między tymi ekipami przyniesie nam sporą dawkę emocji. Z początku tak jednak nie było. Na transmisji otrzymaliśmy Inferno, które w pełni zdominowało grono Aleksiegob – 16:3. Na szczęście Francuzi dodali trochę barwy temu widowisku zwyciężając Nuke'a 16:11. Czekała nas więc trzecia mapa – Mirage, na którym wszystko wróciło do normy. Ponownie rolę niszczyciela przyjęła formacja NBK-a, która ostatecznie zamknęła spotkanie – 16:3.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.