Poznaliśmy już pierwszych uczestników play-offów w Ameryce Północnej – są to 100 Thieves i Evil Geniuses. Obie drużyny wygrały swoje mecze 2:0.

  • United States Liquid 0:2 United States Evil Geniuses (Nuke 13:16, Inferno 6:16)

Co prawda teoretycznie nie wygrał tutaj faworyt, ale wynik tego spotkania dało się przewidzieć z uwagi na ostatnią formę obu drużyn. Evil Geniuses w bardzo pewny sposób pokonało Liquid 2:0. Szczególną dominacją ekipa tarika wykazała się na Inferno, gdzie zwyciężyła 16:6. W czerwcu to właśnie EG wyrosło na najlepszą drużynę ze Stanów Zjednoczonych i dzisiejszej nocy po raz kolejny to potwierdziło. Znakomity mecz zagrał nieoczywisty gracz, czyli tarik, który raczej nie słynie z tego, że jest liderem tabeli. Amerykanin osiągnął kosmiczny rating 1.77 w całym spotkaniu zdobywając aż 52 fragi. Tuż za jego plecami znalazł się Brehze. Po stronie Liquid równy, ale niski poziom zaprezentowała cała piątka. Drugi najlepszy zespół świata niesamowicie cierpi z powodu braku LAN-ów. Teraz zmierzy się z FURIĄ, stawką meczu będzie awans do play-offów. Bardzo możliwe, że Stewie2k i spółka nie podołają wyzwaniu rzuconemu przez Brazylijczyków.

  • Australia 100 Thieves 2:0 United States Cloud9 (Vertigo 16:7, Train 16:6)

To był spacerek dla Złodziei z Australii. Zwycięstwo 100 Thieves w tym starciu nie było jednak takie pewne zważając na ostatnie występy graczy z Antypodów. Na dodatek Cloud9 w czerwcu wyrosło na całkiem stabilną drużynę i w rezultacie obie ekipy są niemal sąsiadami w rankingu HLTV. Mimo to AZR i spółka pokazali dzisiaj w nocy rywalowi miejsce w szeregu, nie dając u szans na żadnej z rozegranych map. Kto był najlepszy na serwerze? Bez zaskoczenia – jks, który jako jedyny dobił do granicy 40 fragów. 15. gracz świata 2019 roku na cs_summit 6 znowu jest liderem swojej drużyny, którą już wprowadził do play-offów. C9 musi się jeszcze trochę napocić, by to osiągnąć – wygrać starcie z Gen.G.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.