cs_summit: czołówka gra o zwycięstwo w grupach, na serwerze m.in. G2 i Liquid

27.06.2020 Aleksander Kurcoń
fot. Jak Howard | BLAST Premier

Rozgrywki cs_summit nabierają prawdziwego rozpędu – dziś poznamy pierwszych uczestników play-offów. Na koniec dnia czeka na nas prawdziwy hit – derby Ameryki Północnej.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dzisiejszych spotkań w cs_summit 6. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

France G2

*Kurs forBET:
1.30 : 3.55

Data rozpoczęcia
godz. 15:00, 27.06.20

European Union GODSENT

Dzień rozpoczynamy spokojnie – od meczu G2 z GODSENT. Francusko-serbski skład jest obecnie najlepszą drużyną na świecie według rankingu HLTV. Ekipa kennySa nieprzypadkowo jest liderem zestawienia – w końcu w czerwcu zajęła drugie miejsce na DreamHack Masters Spring. Gorzej z kolei poszło na BLAST Premier, gdzie odnieśli tylko jedno zwycięstwo i to nad ENCE. Na cs_summit zdążyli jednak zagrać już jedno spotkanie – z fnatic. Mecz zakończył się bardzo pewnym zwycięstwem G2. Trzeba jednak brać poprawkę na ten pojedynek, bowiem Szwedzi są ostatnio po prostu w kiepskiej formie. Jak za to wygląda sytuacja GODSENT? Będąc brutalnym – jest zła. Europejski zlepek graczy nie radzi sobie najlepiej – ostatnie kwalifikacje do ESL Pro League zakończyly się klęską, jeszcze większa katastrofa wydarzyła się na DreamHack Masters Spring. GODSENT jest ewidentnie w dołku, chociaż 24 czerwca zespół pokonał po wyrównanym boju mousesports. Tutaj jednak ponownie trzeba pamiętać, że Myszy znajdują się w kryzysie i nie są zbyt dobrym papierkiem lakmusowym dla formy GODSENT. Takim za to będzie starcie z G2. Tutaj już nie będzie taryfy ulgowej, a nexa i spółka po prostu zrobią wszystko, by pokonać przeciwnika. Ich umiejętności to nie jest tajemnica, każdy zdaje sobie sprawę z ich siły rażenia. Z tego powodu dla bardziej skorych do ryzyka graczy polecam zakład dokładny wynik 2:0 dla G2, wynoszący 1.92. Bardziej bezpieczna opcja to oczywiście po prostu wygrana organizacji ocelote'a.

Sweden NiP

*Kurs forBET:
1.64 : 2.26

Data rozpoczęcia
godz. 18:00, 27.06.20

Denmark Heroic

Nasza propozycja na 18:00 to spotkanie NiPu i Heroic. Szwedzi według bukmachera są dosyć wyraźnym faworytem tego starcia, ostatnia forma i historia spotkań obu drużyn jednak na to nie wskazują. W rankingu HLTV co prawda między obiema drużynami jest dosyć spora odległość – ekipa Plopskiego zajmuje 13. lokatę, Heroic zaś znajduje się na 24. miejscu. Gdy jednak sprawdzimy ostatnie występy obu zespołów, to wynik nie jest już tak oczywisty do przewidzenia. NiP gra wyraźnie w kratkę, wygrywał z drużynami znajdującymi się obecnie pod formą – mowa tu chociażby o OG, MAD Lions czy x6tence. Gdy jednak przychodziły spotkania z zespołem mocniejszymi Skandynawowie nie mieli nic do gadania. Spójrzmy teraz na dyspozycję Heroic. Duńczycy do cs_summit awansowali poprzez zamknięte kwalifikacje. Turniej główny zaczęli zaś od mocnego uderzenia – pokonania ENCE 2:1. W znakomitej formie była przede wszystkim trójka stavn, TeSeS i niko. Jak widać zaplecze duńskiego CSa jest bardzo głębokie, bo nowe nabytki organizacji już zdążyły się dopasować do reszty i są nawet postaciami wiodącymi. Wydaje się, że gracze z półwyspu Jutlandzkiego są gotowi pójść za ciosem, zwłaszcza, że NiP to rywal w ich zasięgu. Dla ryzykantów polecamy postawić na Heroic – kurs jest wysoki, bo wynosi 2.26, ale ryzyko wydaje się mniejsze, niż potencjalna wygrana. Dobrym rozwiązaniem jest również postawienie na +2,5 mapy – obie ekipy mają nieco odmienne pule mapowe, dlatego zdobycie przynajmniej jednej z nich dla NiPu i Heroic będzie obowiązkiem.

United States Liquid

*Kurs forBET:
1.74 : 2.11

Data rozpoczęcia
godz. 21:00, 27.06.20

United States Evil Geniuses

Na koniec dnia mamy prawdziwą bombę – derby Ameryki Północnej – mecz o zwycięstwo w grupie. Faworytem bukmachera jest Team Liquid. Tutaj mamy niemal identyczną sytuację, co w meczu Heroic – NiP. To Liquid, podobnie jak NiP jest faworytem, jest bardziej utytułowaną i medialną drużyną. Gdy jednak spojrzymy na bieżącą formę, sytuacja nie jest już tak klarowna. Liquid od miesięcy nie może wrócić do swojej dyspozycji z 2019 roku. EliGE i spółka polegli w każdym większym turnieju, w którym brali udział. O Evil Geniuses jeszcze miesiąc temu mogliśmy powiedzieć to samo. Zespół tarika miał w 2020 roku kłopoty w każdym meczu z Liquid, zakończył jednak tę niefortunną passę na BLAST Premier Spring, kiedy to pokonał swoich rodaków 2:1. Od tamtego czasu forma EG ciągle rośnie, drużyna wyprzedziła nawet Liquid w rankingu HLTV. Wysoki kurs 2.11 aż prosi się w tej sytuacji o zagranie.

Mecze z tego wydarzenia można zobaczyć z polskim komentarzem na kanale www.twitch.tv/esportnow. W gronie komentatorskim znajdują się m.in. Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerami polskiej transmisji są SteelSeries oraz forBET. Więcej informacji o zamkniętych kwalifikacjach znajdziecie pod tym adresem.

* – kursy z dnia 27.06.20 r. z godziny 09:00

Inne tego autora