DreamHack to seria turniejów, którą zna najpewniej każdy kibic zmagań e-sportowych. Na cały bieżący rok przewidziane zostało całe obszerne zestawienie ich „przystanków”. Wątpliwości w przypadku niektórych z nich są już rozwiane, a na niektóre wiadomości nadal musimy czekać.


Wakacje to upragniony czas dla wielu uczniów. Na jego przełomie odbędzie się zapewne cała masa turniejów, lecz na jeden z nich społeczność będzie zapewne czekała z niecierpliwością – DreamHack Bucharest! Odbędzie się on w dniach od 16. do 18. września. Rumunia na kilka dni stanie się stolicą e-sportu, która graczom zaoferuje niebagatelną sumę 100,000$.

Całe przedsięwzięcie odbędzie się pod nazwą DreamHack Bucharest ZOWIE Open 2016, a w zmaganiach udział weźmie osiem najlepszych drużyn świata. Ich lista zostanie zapewne ogłoszona na kilka tygodni przed faktycznymi rozgrywkami. To samo tyczy się systemu zaproszeń oraz kwalifikacji. W planach organizacji na rok 2016, znajdują się także turnieje z pulą nagród 100,000$ oraz nieco większe, których prestiż sięgnie aż po same niebiosa.