Po kilkugodzinnym opóźnieniu, spotkanie EnVyUs vs NRG eSports w końcu się zaczęło. Problemy techniczne sprawiły, że trzeba było długo czekać na to spotkanie. Wszystko jednak ruszyło i wybrano mapy: de_dust2 – wybór NRG, de_cobblestone – wybór EnVyUs, de_mirage.

  • de_dust2

Francuzi w tym spotkaniu byli zdecydowanymi faworytami. Wiele osób nawet nie dopuszczało do siebie myśli, że EnVyUs może przegrać. Pierwszą mapę rozpoczęli bardzo dobrze. Wygrali rundę pistoletową, a potem stopniowo wypracowywali sobie przewagę. Było to zasługą przede wszystkim apeX'a, który zdobywał niesamowite fragi, lub NBK'ia powieważ nawet gdy zachowywał broń, zabijał kilku wrogów, niszcząc ich ekonomię. Pierwsza połowa „dusta” zakończyła się przewagą 10:5 dla Francuzów. Druga pistoletówka wpadła na konto NRG, którzy rozegrali ją fenomenalnie. Skrócili środek i całkowicie zaskoczyli swoich oponentów. Od tego momentu spotkanie zrobiło się niezwykle wyrównane. Tabsen zapewnił remis 13:13, podczas rundy „force”, gdzie zabił dwie osoby cz'tką i przejął kontrolę nad bombą. Po tej sytuacji w zawodnikach EnVyUs coś pękło i przegrali tę mapę 16:13.

  • de_cobblestone

Druga mapa dla zawodników EnVyUs okazała się być banalnie łatwa. Francuzi wygrali pistoletówkę i bez problemu wygrywali runda za rundą. Potrafili wypracować sobie przewagę nawet 9 rund. Mapa była przez nich całkowicie zdominowana i wygrali ją 16:3.

  • de_mirage

Tutaj walka była o wiele bardziej zacięta. Francuzi wygrali pierwszą pistoletówkę, zaczynając po stronie antyterrorystów, lecz podłożona bomba w pierwszej rundzie, pozwoliła zawodnikom NRG grać na pełnym wyposażeniu już w trzeciej rundzie. Gdy EnVyUs wygrywali 7:2, coś się zepsuło w ich ustawieniu i zaczęli masowo przegrywać rundy. Wyszło na to, że połówka zakończyła się wynikiem 8:7 dl EnVyUs. W drugiej pistoletówce to DEVIL popisał się umiejętnościami, zabijając wszystkich swoich przeciwników, wyłącznie strzałami w głowę. Druga połowa była niezwykle zacięta, a drużyny szły łeb w łeb. Gdy nV zrobili sobie przewagę, ich przeciwnicy zaraz odrabiali rundy. Francuzi mieli wynik 15:12 i nie mogli zakończyć tego meczu. NRG wykorzystało to i aż po drugiej dogrywce zwyciężyli to spotkanie 22:19.