Copenhagen Games 2016 rozpoczynają się właśnie dzisiaj i potrwają do soboty 26 marca. Między męskimi zmaganiami zobaczymy tam także żeńskie potyczki o całkiem ładną pulę i jeszcze ładniejsze trofeum.

To nie pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatnie event, gdzie swoje miejsce do stoczenia walki mają kobiety. Kopenhaskie rozgrywki zgromadziły 19 drużyn z całego świata. Dziewczyny najpierw zmierzą się w fazie grupowej, a wyłoni ona do playoffów po dwie drużyny z każdej grupy. Poniżej znajdziecie wszelkie informacje na temat tego turnieju posegregowane tak, abyście szybko mogli znaleźć to czego właśnie potrzebujecie.

Grupa 1:
European Union Team Secret
Sweden Team Orbit
France Millenium
Sweden Team Property

Grupa 2:
United States CLG Red
Netherlands mCon Female
Russian Federation Team Censored
Belgium RizeGaming

Grupa 3:
United States Team Karma
Sweden Wyvern Ladies
Poland Team ALSEN
Germany nKnown e.V.

Grupa 4:
Germany Exertus
Germany Planetkey Dynamics
France Team LDLC

Grupa 5:
Sweden doyoueven
Denmark ENYo
Norway LGB eSPorts

 • de_dust2
 • de_train
 • de_inferno
 • de_mirage
 • de_cache
 • de_overpass
 • de_cobblestone

Całkowita pula wynosi 7.000€. W podziale na miejsca wygląda ona następująco:

 • 1 miejsce  3,600€ + Plantronics RIG 500E
 • 2 miejsce 1,700€ + Plantronics RIG 500HD
 • 3 miejsce 1,000€ + Plantronics RIG 500
 • 4 miejsce  700€

Piątek 24.03.2016

Mecz 1: 10:00
Mecz 2: 13:00
Mecz 3: 16:00
Mecz 4: 19:00
Mecz 5: 22:00

Sobota 25.03.2016

Pierwszy mecz playoffów: 10:00
Mecze ćwierćfinałowe: 13:00
Mecze półfinałowe: 16:00
Wielki finał: 19:00

Mecz 1: Team 1 vs. Team 4
Mecz 2: Team 2 vs. Team 3
Mecz 3: Zwycięzca Meczu 1 vs. Zwycięzca Meczu 2 – Zwycięzca awansuje do Playoffów z pierwszego miejsca
Mecz 4: Przegrany Meczu 1 vs. Przegrany Meczu 2
Mecz 5: Zwycięzca Meczu 4 vs. Przegrany Meczu 3 – Zwycięzca awansuje do Playoffów z drugiego miejscaStream ze zmagań między dziewczynami będziecie mogli obejrzeć za pośrednictwem platformy Twitch.tv, a skomentuje go Mayra „IpSa” Perez oraz Fredrik „JAEGARN” Andersson.

Z pewnością nie kojarzycie sporej części teamów prócz Poland ALSEN Team , w którym grają nasze rodaczki w składzie bullet Girl, vorti, Ariina, Fantasia, pasia, które nie raz udowodniły na co je stać. Jeżeli chodzi o polską krew na tym turnieju to dla ciekawych powiemy, że Eli również pojawi się na tym evencie, ale w składzie niemieckiego Germany nKnown e.V..

Kto komu może zaszkodzić? Patrząc na to co dzieje się w obrębie żeńskiej sceny oraz na wyniki ostatniego ważniejszego turnieju, którym był Intel Challenge Katowice 2016… Poważnymi zawodniczkami są tutaj dziewczyny nie tylko z United States CLG Red, które zdobyły drugie miejsce podczas marcowego starcia, ale także European Union Team Secret, które są dziewczynami z ex-WRTP, czyli zwycięskiej ekipy IC. To między nimi mogą stoczyć się krwawe boje o podium. Zamieszać może również wspomniany wcześniej Poland ALSEN Team, Denmark LGB eSports czy też France Team LDLC. Drużyny te są mocnymi konkurentkami dla faworytek tego turnieju. Jednak nie ukrywajmy-Counter-Strike: Global Offensive jest tego typu grą, że wszystko się może zdarzyć. Nie raz były sytuacje, kiedy ekipy mające podium w kieszeni odpadały w przedbiegach. Jak będzie tym razem i kto sięgnie po trofeum przekonamy się już jutro! Oczywiście bardzo mocno wierzymy w Alsenki. Mają teraz najlepszą okazję do udowodnienia swojej pozycji i pokazania błędu organizatorów IC, którzy nie zaprosili dziewczyn na IEMowe zmagania.