Takiej informacji raczej mało kto się spodziewał! Complexity w nocy ogłosiło zakończenie współpracy z Valentinem „poizon” Vasilevem oraz jego tymczasowego zastępcę, którym został Aleksi „allu” Jalli.

2021 rok nie układa się najlepiej dla CS-owej dywizji Complexity Gaming. Mimo, że organizacja Jasona Lake'a posiada na pokładzie naprawdę solidnych zawodników – jako drużyna to dotychczas nie działa. Oczywiście jakiś wpływ na obecną sytuację zespołu ma fakt, że od paru miesięcy rozgrywa on spotkania bez Kristiana „k0nfig” Wienecke. Duńczyk przez problemy zdrowotne poprosił o przesunięcie na ławkę rezerwowych, a w październiku oficjalnie opuścił klub mając na siebie najwidoczniej inny pomysł, gdy tylko wróci do formy. Lukę po nim najpierw chwilowo łatał Niels Christian „NaToSaphiX” Sillassen. Następnie zajął się tym Marcelo „coldzera” David, który pomaga międzynarodowej ekipie do dziś.

Odkąd coldzera zasilił coL, formacja przystąpiła do rywalizacji na trzech wydarzeniach i na każdym zawiodła. Nic więc się nie zmieniło od tego, co było wcześniej i w efekcie grono Benjamina „blameF” Bremera zdecydowało się na zmianę gracza, a konkretniej snajpera. Valentin „poizon” Vasilev stracił swoje miejsce w podstawowej piątce i rozstał się z organizacją, do której dołączył w listopadzie 2019 roku. Na przełomie prawie dwóch lat dało mu się zwyciężyć kilka turniejów z serii HomeSweetHome oraz co najważniejsze – zdobyć prestiżowe trofeum BLAST Premier Spring EU Finals.

Teraz przed Valentinem poszukiwania nowego wyzwania. Complexity za to musi się zastanowić, z którym AWP-erem chciałoby działać na dłuższą metę. W zamkniętych kwalifikacjach do IEM Winter na zasadzie wypożyczenia z ENCE wesprze ich Aleksi „allu” Jalli, dla którego to będzie spora okazja, aby przypomnieć o sobie scenie CS:GO, na której ostatni raz podczas meczu oglądaliśmy go w maju, kiedy jeszcze był częścią głównej dywizji fińskiego klubu.

Skład Complexity wygląda obecnie tak:

  • Denmark Benjamin „blameF” Bremer
  • Denmark Patrick „es3tag” Hansen
  • Australia Justin „jks” Savage
  • Brazil Marcelo „coldzera” David
  • Finland Aleksi „allu” Jalli – wypożyczony z ENCE
  • Brazil Luis „peacemaker” Tadeu – trener