Ostatni mecz trzeciego dnia amerykańskiego Minora przyniósł niemałą niespodziankę. Największy faworyt turnieju – NRG – musiało uznać wyższość compLexity i teraz będzie walczyło o bilet na Majora przez dolną drabinkę. Skład stanislawa jest natomiast o krok od awansu, a jego kolejnym rywalem będzie Rogue.

Cache

CompLexity rozpoczęło mapę od skutecznych obron w pistoletówce i starciu anty eco. Wcześniejsze podłożenie bomby dało NRG możliwość zakupu karabinów, a zespół należycie to wykorzystał. Szybko wyrównał też stan spotkania i mógł budować swoją przewagę. Przed kolejnym rewanżem przeciwnika zdołał odskoczyć na 6:2. Moment później byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden i dopiero po niej ekipa stanislawa wzięła się do roboty. Od wyniku 3:7 potrafiła zmniejszyć stratę do minimum i przed zmianą stron przegrywała tylko 7:8.

Druga pistoletówka wpadła na konto NRG, a co więcej, drużyna ponowiła też swój sukces w potyczce z lepszym wyposażeniem. CompLexity odpowiedziało po uzyskaniu karabinów, lecz zawodnicy spotkali się z błyskawicznym resetem. Od tego momentu antyterroryści przejęli inicjatywę i zaczęli przybliżać się do zwycięstwa na Cache'u. Świetna seria najpierw zapewniła im siedem rund mapowych, a później zwycięstwo wynikiem 16:8.

Początek drugiej mapy był dość wyrównany. CompLexity osiągnęło trzypunktowe prowadzenie po pistoletówce i starciach z przewagą ekwipunku, a NRG wkroczyło na właściwe tory od czasu pierwszego fulla. Dopiero od wyniku 5:5 ShahZam wraz z kolegami potrafili na nieco dłużej przejąć inicjatywę i odskoczyć przeciwnikowi na trzy oczka. Tym samym, zapewnili sobie już zwycięstwo tej połowy Traina. Końcówka należała jednak do antyterrorystów, którzy sięgnęli po dwie ostatnie rundy, dzięki czemu do przerwy przegrywali minimalnie 7:8.

Po zmianie stron NRG kontynuowało swoją solidną grę i zaczęło znacznie uciekać z wynikiem. Zawodnicy atakujący byli w stanie zdobyć aż sześć punktów z rzędu, co dało już prowadzenie 13:8. Dopiero wtedy compLexity się przebudziło. Zespół kilkakrotnie pokazał skuteczną obronę, lecz nie uchronił się przed rundami mapowymi na koncie rywala. Stanislaw i spółka zdołali obronić wszystkie trzy szanse, a to oznaczało remis 15:15 i dogrywkę.

Niewykorzystanie możliwości na zwycięstwo i zakończenie spotkania musiało podłamać NRG, ponieważ formacja oddawała kolejne rundy w dogrywce. Ostatecznie, dodatkowy czas gry zakończył się wynikiem 4:2 na korzyść compLexity, które wygrało całą mapę 19:17.

NRG wygrało pistoletówkę na decydującej mapie, jednak moment później dało się pokonać rywalowi grającemu force'a. CompLexity uniknęło pomyłki, dzięki czemu przed fullem odskoczyło na 3:1. Antyterroryści wrócili na zwycięską ścieżkę po zakupie karabinów. Błyskawicznie wyrównali stan meczu, po czym mogli uciekać z prowadzeniem. Kilka solidnych obron dało im rezultat 7:3. Jak się okazało, to wszystko, na co było ich stać. Ekipa dephha zdominowała pozostałą część połowy i po wszystkich piętnastu rundach osiągnęła wynik 8:7.

Zdobycie pięciu rund z rzędu nie było wystarczająco zadowalające dla compLexity, które od początku drugiej części Inferno wciąż dokładało punkty na swoje konto. NRG zupełnie nie miało pomysłu na przedarcie się przez dobrze funkcjonującą defensywę oponenta. Świetna gra zapewniła zawodnikom broniącym aż siedem szans na zakończenie spotkania. Wykorzystali drugą z nich i zepchnęli rywala do drabinki przegranych po zwycięstwie 16:8.

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.