Zawirowań na IEM Katowice 2022 ciąg dalszy. Complexity nie wystąpi na turnieju w Polsce. Miejsce drużyny Grima zajmie Movistar Riders.

COVID-19 kompletnie sparaliżował Complexity. Organizacja poinformowała o pladze pozytywnych testów na obecność koronawirusa wśród zawodników i  sztabu szkoleniowego, co całkowicie wykluczy amerykański zespół z udziału na pierwszym w 2022 roku turnieju LAN w Katowicach. Chociaż w ostatnim czasie zespół floppyego nie imponował formą, to na ESL Challenger February zdołał przebrnąć aż do półfinału, pokonując w grupie m.in. HEET. Formacja za oceanu miała więc nadzieje na podtrzymanie tej niezłej passy.

Miejsce Complexity na turnieju Intel Extreme Masters w polskiej stolicy esportu przejmie Movistar Riders, a to za sprawą rankingu ESL Pro Tour. Hiszpański zespół przed kilkoma dniami, podobnie jak Complexity miał okazję rywalizować na ESL Challenger February. Podopieczni Galdera „bladE’A” Barcena swój udział w wydarzeniu zakończyli bardzo szybko, notując dotkliwą porażkę z Virtus.pro, następnie 9z.

Movistar Riders swój udział na turnieju w Katowicach rozpocznie od fazy Play-In. W niej hiszpański zespół na start podejmie BIG, a w kolejnym pojedynku zmierzy się już z Astralis bądź MIBR w zależności od rezultatów w obu spotkaniach.