Nowe Complexity na swoje pierwsze zwycięstwo jeszcze będzie musiało poczekać. Zespół za oceanu uległ BIG i pożegnał się z BLAST Premier Spring Groups 2022.

Complexity liczyło na przełamanie, lecz finalnie ponownie kończy turniej już po dwóch spotkaniach. Drużyna flopppyego, póki co wciąż pozostaje bez jakiegokolwiek zwycięstwa pod szyldem amerykańskiej organizacji. Trzeba jednak pamiętać, że na razie podopieczni T.ca mierzyli się tylko i wyłącznie z przeciwnikami z czołówki rankingu HLTV, jak Gambit, G2, czy właśnie BIG.

Complexity podobnie, jak przed godziną NIP miało ogromne problemy z dobrym wejściem w mecz. Już na starcie niemiecki zespół mógł pochwalić się sześciopunktową przewagą. Następnie zawodnicy CoL zminimalizowali przewagę rywali, lecz wynik po pierwszej połowie i tak był dla nich bardzo niekorzystny. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że gracze za oceanu rozpoczęli pojedynek na Nuke’u po stronie atakującej, to pięć wygranych rund na ich koncie na półmetku spotkania nie wyglądało wcale fatalnie.

Po drugiej rundzie pistoletowej kibice Complexity mogli ponownie odżyć. Ekipa Grima zdołała wygrać pistoletówkę, a następnie złapać z BIG kontakt, minimalizując swoją stratę jedynie do jednego punktu. Wiara fanów amerykańskiej formacji okazała się być jednak złudna, bowiem drużyna k1to szybko rozwiała wszelkie wątpliwości dotyczące zwycięstwa w tym spotkaniu, wygrywając pięć rund z rzędu.

United States Complexity 10:16 BIG Germany – Nuke