Kolejna odsłona rankingu HLTV nie była zbyt łaskawa dla Polaków – w najnowszym notowaniu nasi czołowi gracze zaliczali spadki. Do TOP5 zaś wskoczyło Complexity.

12. sezon ESL Pro League trwa i miesza w rankingu HLTV. Na drugie miejsce na świecie wspięli się ponownie gracze Heroic, spychając jednocześnie z pozycji Evil Geniuses. Z awansu mogą cieszyć się także Complexity, Na'Vi oraz FURIA. Co ciekawe, 5. pozycja Complexity jest ich najwyższym położeniem w historii organizacji. Wszystko dzięki kompletowi zwycięstw w EPLu. Najbardziej imponujący awans przypada jednak GODSENT, które wyprzedziło aż dziesięć innych drużyn i obecnie zajmuje wysokie 16. miejsce.

  1. France Vitality (-)
  2. Denmark Heroic (+1)
  3. United States Evil Geniuses (-1)
  4. Germany BIG (-)
  5. European Union Complexity (+1)
  6. France G2 (-1)
  7. Russian Federation Natus Vincere (+1)
  8. Brazil FURIA (+1)
  9. United States Liquid (-2)
  10. Sweden NiP (-)

Niezbyt ciekawy krajobraz oglądamy z kolei na polskim podwórku. Spadek o jedną pozycję zanotowali Snatchie i dycha ze Sprout oraz innocent i jego MAD Lions. Co z polskimi drużynami? AVEZ jest blisko wylecenia z czwartej dziesiątki (obecnie 40. lokata). Spadek zaliczyli także gracze x-komu AGO, którzy zajmują 45. miejsce. Pozytywne wieści napływają zaś z obozu Wisły Kraków – Biała Gwiazda wskoczyła do TOP50 i okupuje 48. pozycję.

12. European Union/Poland OG/mantuu (-)

18. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (-1)

24. Denmark/Poland MAD Lions/Innocent (-1)

40. Poland AVEZ (-4)

45. Poland x-kom AGO (-4)

48. Poland Wisła Kraków (+5)

50. Poland Izako Boars (-1)

59. Poland PACT (+3)

94. Poland Honoris (-1)

114. Poland Illuminar (-41)

205. Poland Dr. Pepper (+9)

United States/Poland  Envy/MICHU – poza rankingiem