Complexity wygrało pierwsze kwalifikacje do amerykańskiego turnieju RMR. Awans do rozgrywek przypieczętowało także Liquid.

Drużyny pokroju Liquid czy Complexity nie przywykły do gry w otwartych kwalifikacjach. Ostatnie zmiany w składach sprawiły jednak, że obie formacje walkę o Majora są zmuszone rozpocząć od zera. Mimo wszystko to nie przeszkodziło żaden z ekip, albowiem już w pierwszych eliminacjach drużyna Grima, jak i jego byli koledzy z zespołu wywalczyli sobie awans na turniej RMR.

Zarówno Complexity, jak i Liquid przez całe kwalifikacje przeszli, jak burza. Obie formacje dotarły aż do samego finału eliminacji, w którym walka toczyła się już jednak jedynie o lepsze rozstawienie na samym turnieju RMR. W tym pojedynku lepsi niespodziewanie okazali się przedstawiciele nowego Juggernauta, dla których niewątpliwie jest to ważne zwycięstwo, bowiem wcześniej raczej jedynie przegrywali z lepszymi na papierze od siebie przeciwnikami.

Awans na amerykański turniej RMR wywalczyło sobie również Bad News Bears oraz TeamOne. Spokojni nie mogą być natomiast zawodnicy GODSENT oraz paiN, którzy o miejsce na lanie w Bukareszcie będą zmuszeni powalczyć ponownie jutro, gdyż wieczorem nie byli w stanie zakończyć eliminacji w top4.