CompLexity zagra w Fazie Nowych Pretendentów na FACEIT Majorze w Londynie. Zespół Petera 'stanislaw' Jarguza zapewnił sobie awans po zwycięstwie nad eUnited w finale drabinki przegranych amerykańskiego Minora.

2

EUnited rozpoczęło spotkanie od skutecznego odbicia bombsite'u w pistoletówce. Na nieszczęście zespołu, został on błyskawicznie przełamany przez rywala grającego force'a. Moment później zobaczyliśmy kolejną wymianę jeden za jeden, po czym compLexity wreszcie pokazało kilka dobrych ataków z rzędu i odskoczyło na 5:2. Właśnie wtedy terroryści dali się pokonać, jednak błyskawicznie wrócili na właściwe tory po clutchu 1 vs 3 w wykonaniu ANDROIDa. Po chwili ekipa stanislawa zapewniła sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. Końcówka należała już do zawodników broniących, którzy zmniejszyli stratę do trzech oczek i przed zmianą stron przegrywali 6:9.

Druga pistoletówka wpadła na konto compLexity, a bohaterem ponownie był ANDROID, który wyeliminował wszystkich rywali w sytuacji 2 vs 3. Co więcej, zespół wykorzystał też lepsze wyposażenie i przed fullem odskoczył na 12:6. Terroryści przebudzili się po uzyskaniu karabinów, lecz stać ich było na zdobycie tylko trzech rund. Od tego momentu ShahZam i spółka spokojnie dążyli do zwycięstwa. Szybko zapewnili sobie sześć punktów mapowych. Wykorzystali drugą szansę, po tym jak dephh rozbroił bombę w sytuacji 1 vs 2 i wygrali Inferno 16:10.

Druga mapa rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia compLexity po udanych atakach w pistoletówce i rundach anty force. Antyterroryści odpowiedzieli od razu po zakupie karabinów, lecz nie potrafili ponowić skutecznej obrony, co zniszczyło też ich ekonomię. Od tego momentu skład stanislawa zdecydowanie dominował nad przeciwnikiem, a zdobywanie kolejnych punktów przełożyło się na rezultat 8:1, co zapewniło mu zwycięstwo połowy. Wydawało się, że dominacja potrwa dłużej, ale przy stanie 1:9 eUnited zaprezentowało dobrego force'a. Wygranie takiego starcia musiało podbudować tę formację, ponieważ przejęła ona inicjatywę w meczu. Do końca tej części Mirage'a nie oddała już ani jednej rundy, a to oznaczało wynik 6:9 do przerwy.

Po zmianie stron compLexity wygrało pistoletówkę oraz potyczkę anty eco. Pierwszy full przybliżył antyterrorystów do triumfu po tym jak ShahZam rozbroił bombę w granacie dymnym w sytuacji 1 vs 2. Moment później zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden, podczas której eUnited w głupi spotsób przegrało rundę. Zespół nie podniósł się już po tym błędzie i musiał uznać wyższość rywala wynikiem 16:7. CompLexity wystąpi na FACEIT Majorze!

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.