BIG pokazało swój niesamowity potencjał. Przed swoją publicznością dosłownie zniszczyli swoich przeciwników, zapewniając sobie miejsce w półfinale.

Cache

Ku uciesze publiczności zebranej w Kolonii, BIG wygrało pierwszą pistoletówkę. Francuzi nie poradzili sobie podczas swojego pierwszego fulla, lecz zachowana snajperka pozwoliła im od razu zagrać kolejnego. Tym razem skutecznie obronili obszary bombowe i od razu wzięli się za odrabianie strat. Doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie, wygrywając aż siedem rund z rzędu. Pierwszą połowę zakończył gob b, który wygrał sytuację jeden na dwóch, dając swojemu zespołowi prowadzenie 7:8.

Druga pistoletówka wpadła na konto G2. Dzięki temu ponownie przejęli prowadzenie. Pierwszy full nie poszedł po myśli BIG, przez co oddali kilka bardzo cennych punktów swoim przeciwnikom. Po serii sześciu oddanych rund, Niemcy się obudzili. Z wielkim zdeterminowaniem walczyli o powrót do meczu. Mimo wygrania siedmiu punktów  z rzędu, po jednej porażce, niemieccy zawodnicy nie mieli pieniędzy na pełne ekwipunki. Przy wyniku 14:14 zdecydowali się zagrać z jedną snajperką i pistoletami. Ryzyko opłaciło się, bo jako pierwsi zgarnęli 15 punkt. Jednak żeby wyłonić zwycięzcę pierwszej mapy, potrzebna była dogrywka. W doliczonym czasie gry to Niemcy okazali się minimalnie lepsi, wygrywając wynikiem 17:19.

Dust2

BIG rozpoczęło drugą mapę od wygranej pistoletówki. Głównie dzięki tiziaNowi, który wyeliminował aż trzech oponentów. G2 dzięki podłożonej bombie mogło szybciej przekupić ekwipunki, ale nie przełożyło się to na zdobytą rundę. Jednak to był tylko początek całkowitej dominacji Niemców. Francuzi nie byli w w stanie znaleźć sposobu na sforsowanie obrony przeciwników. Wszystkie próby przejęcia obszaru bombowego kończyły się fiaskiem. BIG poległo dopiero po oddanych 13 rundach. Ostatecznie to była jedyna zdobyta runda przez Francuzów w całym meczu. BIG zakończyło drugą mapę wynikiem 1:16.