Astralis w starciu z Cloud9 walczyło o play-offy ESL One Cologne. Duńczycy pokazali swoją siłę i bez większych problemów zwyciężyli 2:0.

Denmark Astralis

2

Faza grupowa
ESL One Cologne 2018
Grupa A

Mirage
(13:2; 3:10)

Overpass
(14:1; 2:0)

United States Cloud9

0

Mirage

W grupie A Cloud9 podejmowało Astralis w półfinale górnej drabinki. Duńczycy, to ostatnio najlepsza drużyna na świecie i w pierwszej połowie tego spotkania udowodnili, że są w sporym gazie. Zaczęło się od standardowego początku. Magisk i spółka zdobyli pierwszy punkt, co oznaczało, że dwa kolejne też raczej wpadną na ich konto. Później pojedynek na fullu został dość dobrze rozegrany przez C9, ale natychmiast Astralis odpowiedziało, więc formacja z Ameryki zaczęła mieć problemy z ekonomią. Kolejne starcie z karabinami także wpadło na konto ekipy Skadoodle'a, aczkolwiek problemem było to, że na tym skończyło się ich wygrywanie po stronie terrorystów. Cloud9 przegrywało do przerwy wynikiem 2:13 i tak naprawdę ciężko było uwierzyć, że tutaj może się coś odmienić.

Okazało się jednak, że dla C9 nie ma rzeczy niemożliwych. Amerykanie zwyciężyli rundę pistoletową i zaczęli swój powrót. Z rundy na rundę można było coraz bardziej poczuć emocję tego meczu, ponieważ Cloud9 zbliżało się z wynikiem do Astralis. W końcu jednak Duńczycy przy prowadzeniu 14:12 wzięli się w garść i wygrali dwie kolejne odsłony, co oznaczało koniec pierwszej mapy – 16:12.

Overpass

Astralis znowu rozpoczęło spotkanie po stronie broniącej i znowu zdominowali Amerykanów, którzy kompletnie nie radzili sobie jako terroryści na Overpassie. Duńczycy oddali pierwszy punkt rywalom dopiero w trzynastej rundzie, gdy wynik i tak był już tragiczny dla C9 i praktycznie nie do odratowania, zwłaszcza, że gla1ve i spółka momentalnie zresetowali enemy i dokończyli pierwszą połowę prowadząc 14:1.

Chyba nawet sami reprezentanci Cloud9 niezbyt wierzyli w powrót z takiego wyniku. Co prawda na Mirage byli blisko, a przystąpili do drugiej części meczu mając jeden punkt więcej niż teraz, ale tym razem Astralis wygrało drugą pistoletówkę, co już ostatecznie zamknęło ten mecz i zagwarantowało Duńczykom występ w fazie pucharowej ESL One Cologne!