Astralis zdeklasowało ENCE w pierwszym meczu grupy A na ESL One Cologne 2018. Duńczycy oddali rywalowi zaledwie pięć rund i spokojnie mogą szykować się do kolejnego spotkania.

Astralis Denmark

16

Faza grupowa
ESL One Cologne 2018
Grupa A

Nuke
(13:2; 3:3)

Finland ENCE

5

Nuke

Spotkanie rozpoczęło się od wygranej przez Astralis pistoletówki, w której cztery zabójstwa w sytuacji 3 vs 4 zdobył Emil 'Magisk' Reif. Duńczycy błyskawicznie wykorzystali przewagę wyposażenia, dzięki czemu ich prowadzenie wzrosło do 3:0. Wtedy ENCE dysponowało już karabinami, lecz nawet to nie pomogło w przełamaniu przeciwnika. Niespodziewanie, skuteczny rewanż nadszedł moment później, przy wyniku 0:4, jednak Finowie zostali natychmiastowo zresetowani. Od tego momentu gla1ve i spółka spokojnie powiększali swój dorobek punktowy. Solidna postawa w ataku zapewniła im zwycięstwo połowy na poziomie 8:1. Antyterroryści przebudzili się, kiedy ich strata wynosiła już osiem oczek. Na nieszczęście ekipy allu, ponownie spotkała się ona z szybkim przełamaniem. Po tym Astralis nie oddało już inicjatywy do końca pierwszej części Nuke'a, co oznaczało wysokie prowadzenie 13:2.

Druga pistoletówka wpadła na konto ENCE. Co więcej, zespół potrafił też wykorzystać lepszy ekwipunek, co zmniejszyło jego stratę do ośmiu rund. Astralis wróciło na właściwe tory od razu po uzyskaniu karabinów. Po chwili Duńczycy zapewnili sobie aż dziesięć szans na zakończenie spotkania. Zawodnicy nie kazali długo czekać na rozstrzygnięcie i błyskawicznie zwyciężyli wynikiem 16:5.