Przez ostatni czas wszyscy zastanawiali się, z kim ostatecznie FaZe Clan pojawi się na ESL One New York. Do Stanów Zjednoczonych razem z formacją NiKo poleci broky i prawdopodobnie coldzera!

Marcelo dwa miesiące temu stracił swoje miejsce w głównym składzie Made in Brazil. Decyzja była spowodowana słabymi rezultatami brazylijskiej drużyny, w której niegdyś najlepszy gracz na świecie nie chciał już kontynuować kariery. Odkąd przestał reprezentować barwy wspomnianej marki, nie mieliśmy zbyt wiele okazji do obserwowania go w oficjalnych rozgrywkach. Dopiero ostatnio pojawił się w mixie z między innymi NiKo na LAN-ie Belgrade Open #3, podczas którego odpadł w ćwierćfinale.

Dziś już raczej wiemy, że nadchodzi wielki powrót zawodnika z Brazylii. W nocy na transmisji popularnego streamera – Lobanjici wyszła informacja o tym, że coldzera przebywał na zgrupowaniu w Polsce. Wiele wskazuje na to, że był na nim z FaZe. Podopieczni YNk przygotowywali się pod nadchodzące zmagania – ESL One New York 2019, które wystartują 26 września. W puli nagród imprezy znalazło się $200 000.

Warto również dodać, że poza Davidem w gronie olofmeistera pojawił się jeszcze jeden nowy nabytek. Jest nim broky, którego kojarzymy głównie z ex-Epsilon. Jego przygoda z CS:GO na profesjonalnym poziomie rozpoczęła się w 2018 roku, więc bez wątpienia oferta od FaZe Clanu jest dla niego szansą na wybicie się.

Podsumowując, skład FaZe na ESL One New York najprawdopodobniej wyglądać będzie tak:

  • Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer
  • Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
  • Norway Håvard „rain” Nygaard
  • Latvia Helvijs „broky” Saukants
  • Brazil Marcelo „coldzera” David
  • Serbia Janko „YNk” Paunović – trener

Jak na razie nie wiemy, czy wyżej podany duet zostanie na dłużej w międzynarodowym zespole.