Nowy zespół Jacka „Jackinho” Ströma Mattssona przegrał swój debiutancki mecz w nowych barwach przeciwko ekipie JW i flushy.

Dziś rozpoczęły się otwarte eliminacje do Pelaajat Nordic Masters Spring 2022, turnieju, w którym stawką będzie awans na BLAST Premier Spring Showdown 2022. Do najlepszej czwórki przebrnąć udało się nie tylko nowej drużynie Jackinho – Coalesce, ale i Hellslayers, w którego szeregach występuje były klubowy kolega Szweda – JW. Na dodatek obie formacje zostały rozlosowane po jednej stronie drabinki.

Już samym rankiem czekało nas więc hitowe starcie w kwalifikacjach do Pelaajat Nordic Masters Spring 2022. Chociaż był to mecz jedynie w ramach otwartych eliminacji, to poruszył on esportową społeczność w Szwecji. Nic dziwnego, jeżeli na serwerze spotykają się graczy pokroju Jackinho, JW, czy flushy, a na dodatek największe krajowe talenty, jak Sapec, SHiNE, Robin oraz Mann3n.

Po pełnej serii serwer w lepszych humorach opuszczali zawodnicy Hellslayers, którzy pomimo przegranej pierwszej mapy potrafili wrócić do gry i wygrać dwie kolejne potyczki na Mirage’u oraz Overpassie. Mixowy zespół JW i flushy w tej chwili toczy walkę o awans na Pelaajat Nordic Masters Spring 2022 z Lilmix w finale kwalifikacji.

Sweden Hellslayers 2:1 Coalesce Sweden

  • Dust2 – 13:16
  • Mirage – 16:7
  • Mirage – 16:11