To był wieczór pełen emocji dla polskich kibiców CS:GO. Po trzech mapach Illuminar Gaming pokonało Nemige i awansowało do play-offów DreamHack Open November!

Powiedzmy sobie szczerze – piątkowy wieczór nie mógł się potoczyć lepiej! Dostaliśmy podczas niego ogromne emocje i zwroty akcji. Krótko mówiąc – piękne widowisko, po którym koniec końców wybuchła wielka radość. Radość po awansie polskich zawodników do fazy pucharowej DreamHack Open November!

Tak, jak jednak zostało wspomniane we wstępie – to nie była łatwa przeprawa dla podopiecznych Adriana „IMD” Piepera, którzy w decydującym pojedynku grupy B spotkali się z Nemigą. Na papierze rywal był osłabiony, bowiem przez problemy zdrowotne w rywalizacji zabrakło Igora „lollipop21k” Solodkova. Mimo wszystko przeciwnik postawił spory opór. Najpierw uznał wyższość naszych rodaków na Vertigo – 15:19, ale szybko odpowiedział wygrywając Nuke'a – 16:11. Starcie rozstrzygnęło się na Mirage'u, którego po zaciętej potyczce zgarnęło na swoje konto Illuminar – 16:14.

Tym samym Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka dostali się do kolejnego etapu wydarzenia – play-offów. W nich czeka ich jeszcze cięższe wyzwanie, bo w półfinale trafili na Spirit, które przecież w rankingu HLTV zajmuje 16. pozycję. Miejmy natomiast nadzieję, że Polaków stać na wyrównany mecz z takim enemy i kto wie – być może przejście do Wielkiego Finału. To byłoby coś pięknego. Właśnie o to zagrają jutro o 16:30!