Temat brazylijskiej super piątki nieco przycichł, ale wciąż na rynku wolnych agentów jest kilka czołowych nicków, które potencjalnie mogłyby stworzyć ten skład. Fer cicho zasugerował kandydatów.

Koncept stworzenia brazylijskiego „The Last Dance” narodził się w grudniu, kiedy to na jaw wyszły informacje o rozstaniu się czołowych brazylijskich graczy z ich dotychczasowymi zespołami. Marcelo „coldzera” David z Complexity, Gabriel „FalleN” Toledo z Liquid i Fernando „fer” Alvarenga z 00Nation. To miał być trzon całego składu – tak jak za starych, dobrych lat w Luminosity Gaming i SK Gaming. Przez kolejne tygodnie brakowało jednak konkretów, a parę dni temu cold wybrał grę dla reformującego się 00Nation. Cały koncept musiałby więc zmienić swoją pierwotną wizję, ale potencjalnych nazwisk do wzięcia, by nie brakowało. Pula brazylijskich graczy wręcz obfituje w wolnych agentów.

W krótkim wpisie na swoim Twitterze fer zaczepił kilku zawodników, proponując im wspólną grę. Wspomniane nicki to FalleN, boltz, fnx, VINI i peacemaker w roli trenera. Rzecz jasna warto brać poprawkę na to, że gracze lubią w ten sposób podkręcać temperaturę odnośnie plotek, ale na to też w zasadzie wszyscy czekali. Teraz bowiem pytaniem jest, czy po rezygnacji coldzery z projektu, podjęta zostanie próba jego realizacji?

Wśród Brazylijczyków, będących także bez zespołów, są chociażby bracia Teles, chociaż burzliwy charakter bliźniaków raczej nie pasowałby do konceptu złożenia piątki. Kaprysy samego fnx'a potrafiły narobić w przeszłości dużo szkód, a co dopiero kombinacja jego z porywczym duetem. Lada moment bez drużyny pozostanie najpewniej również dwóch innych graczy 00Nation – Vito „kNgV” Giuseppe oraz Alencar „trk” Rossato. Obu nie uwzględniano jednak w żadnych plotkach odnośnie formowania super-teamu.

Jeśli ziarno, rzucone przez fera, wykiełkuje w zespół, to będzie się on prezentował następująco:

Brazil Gabriel „FalleN” Toledo
Brazil Fernando „fer” Alvarenga
Brazil Lincoln „fnx” Lau
Brazil Ricardo „boltz” Prass
Brazil Vinicius „VINI” Figueiredo

Brazil Luis „peacemaker” Tadeu (trener)