Amerykańska organizacja wraca do działalności na scenie Counter-Strike'a przejmując graczy niedawno reprezentujących barwy Gambit.

Skład trzeciej najlepszej drużyny na świecie został sprzedany! Rosyjska organizacja Gambit, która została wykluczona z większości rozgrywek profesjonalnych, pozbyła się swojej drużyny. Zespół trafia pod skrzydła Cloud9 i już niedługo będzie reprezentować nowe barwy na Mistrzostwach Świata CS:GO w Antwerpii.

Pogłoski o możliwości sprzedaży zawodników grających pod roboczą nazwą Players pojawiły się w siedzi niedługo po wprowadzeniu „esportowych sankcji” przez podmioty takie jak BLAST czy ESL. Przez długi czas niepewna była sytuacja rosyjskich organizacji na Majorze, czyli zdecydowanie najważniejszych i najbardziej lukratywnych rozgrywkach dla podmiotów kontraktujących graczy. Niedawno na jaw wyszła informacja, że kilka lat temu organizacje zarabiały nawet po $300.000 z samych naklejek kupowanych przez fanów. Teraz byłoby to niemożliwe.

Dziś ruch ten został potwierdzony przez amerykańską organizację. Cloud9 wykupiło cały skład dawnego Gambit, tym samym zapewniając sobie prezencję na PGL Major Antwerp 2022. Na ten moment nie wiadomo ile Jack Etienne musiał zapłacić za rosyjskich zawodników, lecz jedno jest pewne – lwia część tej sumy niedługo zwróci się dzięki Majorowi.