W zaskakującym obrocie wydarzeń, Cloud9 zabezpieczyło pożądany slot Counter-Strike 2 (CS2) BLAST Premier Evil Geniuses w ramach stopniowego wycofywania się tego ostatniego z areny e-sportowej. Ogłoszenie to pojawia się wśród emocji związanych z triumfem Team Vitality nad FaZe Clan podczas światowych finałów BLAST Premier, przygotowując grunt pod obiecującą rywalizację na scenie CS2 do końca 2023 roku. Przejęcie przez Cloud9 zostało ujawnione tuż przed wielkim finałem BLAST Premier World Finals, po szeroko zakrojonym i konkurencyjnym procesie licytacji.

Ewolucja Cloud9 w Counter-Strike'u

Cloud9, szczycący się bogatą historią w świecie Counter-Strike'a, wystawiał głównie składy północnoamerykańskie. W 2018 roku organizacja zdobyła inauguracyjny i jedyny główny tytuł CS:GO w regionie. Po krótkiej przerwie w grze w 2021 roku, Cloud9 powróciło z europejskim składem, po przejęciu składu CS:GO Gambit Esports w 2022 roku. Przejście na europejski skład okazało się owocne dla Cloud9, ze znaczącymi osiągnięciami, takimi jak zdobycie trofeum IEM Dallas w 2022 roku i zajęcie miejsca w pierwszej czwórce na IEM Rio 2023. W szczególności przegapili BLAST Paris Major, ale pozostali siłą, z którą należy się liczyć w krajobrazie CS2.

Odejście Evil Geniuses z e-sportu

Podczas gdy Cloud9 umacnia swoją pozycję w CS2, Evil Geniuses wycofuje się ze sceny e-sportowej. Sprzedaż ich slotu BLAST Premier oznacza stopniowe wycofywanie się EG z różnych aren gier rywalizacyjnych, co wskazuje na wewnętrzne wyzwania w organizacji. Chris DeAppolonio, CEO EG, wyraził wdzięczność za trzy lata uczestnictwa w BLAST Premier, podkreślając zaangażowanie organizacji w scenę NA Counter-Strike. Pomimo zaprzestania udziału w Premier, EG pozostaje zaangażowane we wspieranie talentów NA Counter-Strike w lidze na odległość.

Rozpadająca się obecność EG w e-sporcie

Odejście Evil Geniuses z e-sportu rozpoczęło się wraz z ich wyjściem z LCS, któremu towarzyszyły doniesienia o złym traktowaniu gwiazdorskich graczy. Rozpad trwał dalej, gdy ich skład Valorant, mistrzowie sami w sobie, zostali uwikłani w spory kontraktowe. Co więcej, EG porzuciło swój projekt CS „The Blueprint”, który obejmował nabycie wielu składów NA CS, co ostatecznie doprowadziło do likwidacji nieudanego składu. Ta seria niepowodzeń odzwierciedla wewnętrzne zmagania EG i przyczynia się do ich decyzji o wycofaniu się z różnych konkurencyjnych przedsięwzięć związanych z grami.

Podsumowując, gdy Cloud9 przejmuje stery BLAST Premier, społeczność e-sportowa żegna Evil Geniuses, doceniając ich wkład w scenę CS-a, jednocześnie zwracając uwagę na wyzwania, które doprowadziły do ich stopniowego odejścia. Dynamiczny krajobraz CS2 z zadowoleniem przyjmuje dalszą obecność Cloud9 i obietnicę ekscytującej przyszłej rywalizacji w sferze gier konkurencyjnych.