Skład psychasiada, który wywalczył sobie awans do ESL Mistrzostw Polski, znalazł nowy dom i będzie reprezentował barwy CLEANTmix.

Zespół pshychasiada, który powstał na fundamencie byłego składu Wisły Płock, okazał się fenomenem zamkniętych kwalifikacji do jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Drużyna Kuby „Markosia” Markowskiego pokonała na swojej drodze m.in. AVEZ Esport i jako pierwsi zapewnili sobie miejsce w głównej lidze. Jednak aby wziąć udział w rozgrywkach, musieli znaleźć organizację, którą będą reprezentowali.

Wiele osób wypatrywało na takie organizacje jak PRIDE, devils.one czy może nawet wcześniej wspomnianą Wisłę Płock, które pozostają bez dywizji CS:GO. Jednak ku zaskoczeniu wielu osób, na scenę wejdzie nowa firma, która dotychczas nie zajmowała się esportem, a odzieżą, i to nie byle jaką. CLEANT jest jedną z najbardziej charakterystycznych niezależnych marek odzieżowych w Polsce. Założona przez trzech braci firma od kilku dobrych lat zaskarbia sobie serca kolejnych młodych ludzi, a logo w postaci pioruna staje się w pewnych grupach wiekowych kultowe.

Marek, Mateusz i Maksymilian Ekes wcześniej nie mieli styczności z esportem, lecz są gotowi na nowe wyzwania. Ich nowa drużyna będzie grała pod nazwą CLEANTmix i będzie ich reprezentowała przede wszystkim w ESL Mistrzostwach Polski.

Kiedy zakładaliśmy naszą firmę, wytworzył się między nami naturalny podział obowiązków. Zaczynając, musieliśmy zmierzyć się sami z dużą ilością znaków zapytania i tak na pewno będzie również tym razem. To jest coś, co kochamy, uwielbiamy tworzyć nowe rzeczy, szukać świeżych pomysłów i projektów. Drużyna esportowa to jest coś, co idealnie wpasowuje się w filozofię naszego działania. 

Chłopaki z naszego zespołu są miksem, a my także pod względem doświadczenia w sprawach esportowych możemy nazwać siebie miksem. Jeszcze przyjdzie czas, kiedy będziemy mogli uznać się za organizację z prawdziwego zdarzenia, na razie musimy skupić się na ważniejszych sprawach niż kwestie nazewnictwa.

 – mówi Maksymilian Ekes, jeden z właścicieli marki CLEANT

Skład CLEANTmix prezentuje się następująco:

  • Poland Konrad „koyot” Hadała
  • Poland Tomek „exhie” Tuszko
  • Poland Maciej „destroj” Deorocki
  • Poland Dominik „frz” Baran
  • Poland Kuba „Markoś” Markowski