Winstrike po bardzo wyrównanym meczu wygrywa z Gambit. Boombl4 i spółka zmierzą się z AVANGAR o awans do Intel Extreme Masters Major Katowice 2019.

 Russian Federation Winstrike

2

Faza pucharowa
Minor CIS – IEM Major Katowice 2019
Półfinał górnej drabinki

Cache
(11:4; 5:8)

Overpass
(10:5; 4:2)

Dust2
(8:7; 7:8; 4:1)

Russian Federation Gambit

1

Cache

Winstrike wygrało pistoletówkę, lecz Gambit zdołało podczas niej podłożyć bombę. Bonus finansowy pozwolił im zagrać z lepszym ekwipunkiem już podczas kolejnego ataku, lecz zakończył się on fiaskiem. Dosia i spółka bardzo często byli w stanie przejąć obszar bombowy, a następnie uzbroić ładunek wybuchowy, lecz zdecydowanie zbyt często ulegali później przeciwnikom. Gambit nawet jeśli udało się wygrać rundę, to nieudane następne ataki wprawiały ich w problemy finansowe. Dlatego też przez całą pierwszą połowę wyszarpali przeciwnikom wyłącznie cztery pojedyncze punkty.

Gambit po zmianie stron zaczęło odrabiać straty. Po wygranej pistoletówce w ciągu ośmiu wygranych rund, zdobyli aż pięć z nich. Jednak zawodnikom Winstrike wystarczyły pojedyncze szarpane rundy. Potężna zaliczka z pierwszej połowy spowodowała, że Kvik i spółka z pojedynczych sukcesów w drugiej połowie skleciło wygraną całej mapy wynikiem 16:12.

Overpass

Gambit wygrało pierwszą pistoletówkę oraz kolejną rundę. Winstrike odpowiedziało podczas pierwszego fulla, lecz polegli w kolejnej próbie obrony. To spowodowało dwa kolejne punkty na koncie drużyny Dosi, po czym WorldEdit wyeliminował trzech przeciwników dysponując wyłącznie Deaglem, co całkowicie zaskoczyło jego oponentów. Taka sytuacja okazała się być punktem zwrotnym w spotkaniu. Winstrike w całości odrobiło straty doprowadzając do wyniku 4:4, po czym Boombl4 poradził sobie w sytuacji jeden na dwóch, gwarantując swojej drużynie przewagę.  Do końca pierwszej połowy Gambit wygrało wyłącznie jedną rundę.

Winstrike kontynuowało dobrą passę w drugiej połowie, rozpoczynając ją od wygrania pistoletówki. Jednak tylko gdy Gambit uzyskało finanse na pełny ekwipunek, rozpoczęło odrabianie strat. mou i spółka polegli w w 23 rundzie, gdy ich przeciwnicy posiadali tylko pistolety i uskutecznili szybkie wejście na obszar bombowy B. Wygrana okazała się być jednorazową wpadką Gamibit, przez co zobaczyliśmy remis 13:13. Winstrike nie miało żadnych argumentów po stronie atakującej. Mimo potężnej przewagi po pierwszej połowie, przegrali to spotkanie wynikiem 13:16.

Dust2

Winstrike wygrało pistoletówkę, jednak Gambit dzięki podłożonej bombie mogło zagrać fulla w kolejnej rundzie. Nie spodziewali się, że ich przeciwnicy wyposażą się w snajperkę, która powstrzymała ich wejście na obszar bombowy A. Drużyna Dosi zdołała odpowiedzieć dopiero gdy po raz trzeci zakupili pełny ekwipunek, lecz jedna wygrana runda wystarczyła by ich przeciwnicy popadli w kłopoty finansowe. Wtedy nadszedł moment, w którym Gambit odrobiło straty i obydwie drużyny zaczęły iść łeb w łeb. Odrobinę lepsi okazali się jednak WorldEdit i spółka, który w drugą połowę weszli z ośmioma punktami w kieszeni.

Druga pistoletówka wpadła na konto Gambit, dzięki czemu wyszli na prowadzenie. Żadna z ekip nie chciała dać za wygraną, przez co zobaczyliśmy wymianę „runda za rundę” aż pięć razy z rzędu. Jak to zazwyczaj bywa, to antyterroryści gorzej wychodzą z takich pojedynków, a wszystko przez większe zapotrzebowanie finansowe. Winstrike znalazło lukę w obronie przeciwników – długą. Pod koniec spotkania to właśnie ataki od tej pozycji przynosiły im punkty aż ostatecznie doprowadzili do wyniku 15:12, lecz nie udało im się domknąć meczu w regulaminowym czasie gry.

Boombl4 i spółka w pierwszej połowie dogrywki przeprowadzili trzy szalenie skuteczne ataki, natomiast Gambit zdołało wykonać wyłącznie jeden skuteczny atak.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Polska transmisja z Minor Championships znajduje się na kanale ESL Polska.