Nemiga i Unique to pierwsze drużyny, które żegnają się z Minorem CIS. W walce o fazę pucharową pozostały natomiast Spirit oraz Syman. Następne mecze z ich udziałem zadecydują o awansie.

  • Russian Federation Spirit 2:0 Belarus Nemiga (Nuke 16:11, Mirage 16:10)

Początek starcia na Nuke'u należał do zespołu Nemiga, który sięgał po większość rund. Potrafił również błyskawicznie podnosić się po jednym potknięciu. W pewnym momencie prowadził już 7:2 i dopiero wtedy zakończyła się jego seria. Spirit wkroczyło na zwycięską ścieżkę, a świetna postawa w ataku pozwoliła im zdominować pozostałą część połowy i osiągnąć minimalną przewagę do przerwy. Po zmianie stron drużyna choppera miała niewielkie problemy, ponieważ przegrała force'a po zdobytej pistoletówce. Od wyniku 9:10 wróciła jednak do skutecznej gry, co przełożyło się na końcowy triumf 16:11.

Zawodnicy ponownie zjawili się na serwerze, by rywalizować na Mirage'u. Spirit przejęło tam inicjatywę od początku spotkania. Rosjanie mieli jeden moment słabości, kiedy od wyniku 4:0 stracili trzy punkty. Nie pozwolili jednak przeciwnikowi doprowadzić do remisu i ponownie uciekali z rezultatem. Do końca połowy przegrali tylko jedno starcie, a to dało sporą zaliczkę na poziomie 11:4. Druga część mapy przyniosła już trochę wymian i bardziej wyrównanej gry, co oczywiście nie poprawiało sytuacji Nemigi. Drużyna z Białorusi musiała bronić rundy meczowe oponenta już przy stanie 8:15. Spirit wykorzystało trzecią z tych okazji i mogło cieszyć się ze zwycięstwa 16:10.

  • Russian Federation Syman 2:0 Russian Federation Unique (Dust2 16:13, Train 19:17)

Syman rozpoczęło pojedynek na Dust2 od czteropunktowego prowadzenia. Jak się okazało, to wszystko, na co było stać międzynarodową ekipę. Od rundy nr 5 to Unique znacznie dominowało na serwerze i każde kolejne starcie wpadało na ich konto. Terroryści zdobyli aż dziesięć punktów z rzędu, a ich passa została przerwana dopiero w ostatniej potyczce tej połowy. Po zmianie stron Ramz1k i spółka podjęli próbę powrotu i wyglądała ona obiecująco. Nawet pomimo pojedynczych porażek, drużyna błyskawicznie resetowała wroga i zmniejszała stratę. Wreszcie osiągnęła upragniony remis na poziomie 12:12, a następnie dopełniła formalności, wygrywając 16:13.

Pierwsza połowa drugiej mapy była początkowo bardziej wyrównana, niż w przypadku Dust2. Żadna z ekip nie potrafiła uzyskać znacznego prowadzenia, a wynik kręcił się w okolicach remisu. Dopiero w końcówce Unique pokazało skuteczniejszą postawę w ataku, dzięki czemu odskoczyło na 10:5. Od tego wyniku Syman sukcesywnie niwelowało stratę do rywala, lecz w najlepszym przypadku osiągała tylko wyrównanie. Co więcej, w ostatniej rundzie formacja musiała obronić punkt meczowy wroga i udało jej się tego dokonać. W dogrywce skład Keoza okazał się lepszy, wygrywając ostatecznie 19:17.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minorach, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.