Syman i Spirit to dwa ostatnie zespoły, które wywalczyły bilet do play-offów Minora regionu CIS. Pierwsza z tych ekip w meczu decydującym o awansie pokonała Gambit Youngsters, natomiast skład choppera poradził sobie z Warthox.

  • Russian Federation Gambit Youngsters 1:2 Russian Federation Syman (Overpass 16:5, Mirage 3:16, Dust2 2:16)

Gambit Youngsters niemal od początku pokazywało, dlaczego zdecydowało się na wybranie Overpassa. Zawodnicy przegrali pierwsze dwie rundy, lecz od czasu starcia na fullu znacznie przeważali nad swoim przeciwnikiem. Najpierw zdobyli siedem punktów z rzędu, a później błyskawicznie przełamywali rywala tuż po jego jednym sukcesie. Do przerwy na tablicy wyników widniało 10:5, natomiast po zmianie stron drużyna Ax1Le spokojnie dokończyła dzieło i zwyciężyła mapę 16:5.

Syman poszło śladami oponenta i wybranej przez siebie mapie również go zdeklasowało. Międzynarodowy zespół przebudził się już przy stanie 0:2 i od tego momentu nie pozwalał wrogowi zupełnie na nic. Imponująca passa w ataku miała tylko jedną porażkę, a poza tym wszystkie rundy padały łupem Keoza i spółki. W drugiej części Mirage'a Gambit Youngsters chyba już nie wierzyło w możliwość powrotu i oddało ostatnie starcia niemal bez walki, przegrywając 3:16.

Na decydującej lokacji Syman kontynuowało znakomitą postawę z Mirage'a. Tym razem zawodnicy zaprezentowali jeszcze lepszą grę w pierwszej połowie, bowiem prowadzili po niej aż 13:2. Później nie kazali już długo czekać na zakończenie spotkania i awansowali do play-offów po zwycięstwie 16:2.

  • Russian Federation Warthox 0:2 Russian Federation Spirit (Vertigo 13:16, Dust2 8:16)

Spotkanie rozpoczęło się na Vertigo, gdzie Warthox sięgnęło po pistoletówkę oraz rundę z lepszym ekwipunkiem. Spirit otworzyło dorobek punktowy od razu po zakupie karabinów, a co więcej, zdecydowanie przejęło inicjatywę na mapie. Terroryści udanie zajmowali obszary bombowe i nie pozwalali rywalom na odbicie. Skuteczna gra w ofensywie sprawiła, że do przerwy prowadzili oni 10:5. Problemy w szeregach ekipy choppera pojawiły się za to od stanu 12:5. Wtedy ich oponent wrócił na właściwe tory i szybko zmniejszał swoją stratę. Na nieszczęście Warthox, potknęli się oni na ostatniej prostej do remisu. Spirit wykorzystało pomyłkę i zapewniło sobie trzy szanse na zwycięstwo. Druga okazja była tą skuteczną, dzięki czemu faworyt meczu wygrał 16:13.

Początek mapy Dust2 wyglądał dla Spirit równie dobrze, co w przypadku Vertigo. Zawodnicy błyskawicznie podnieśli się po przegranej pistoletówce i sami dokładali punkty na swoje konto. Porażki były w ich przypadku tylko pojedynczymi potknięciami, po których Warthox było natychmiastowo resetowane. Somedieyoung wraz z kolegami osiągnęli prowadzenie 11:4 przed zmianą stron, a tam dość szybko powrócili do wygrywania. Wynikiem końcowym tej lokacji było 16:8 na ich korzyść.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minorach, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.