Team Spirit pokonało pro100 w finale dolnej drabinki CIS Minora, dzięki czemu awansowało do Fazy Nowych Pretendentów na FACEIT Majorze. Rosjanie bezproblemowo zwyciężyli spotkanie i osiągnęli najważniejszy cel na tym turnieju. Przed nimi jeszcze ostatni mecz rozgrywek, w którym zmierzą się z HellRaisers.

Dust 2

Spirit rozpoczęło mapę od trzypunktowego prowadzenia po skutecznych atakach w pistoletówce oraz dwóch starciach z przewagą wyposażenia. Pro100 zdołało odpowiedzieć od razu po uzyskaniu karabinów, a co więcej, zawodnicy na tym nie poprzestali i szybko wyrównali stan spotkania. Jak się okazało, to wszystko, na co było ich stać. Rosjanie przebudzili się po utracie korzystnego wyniku i ponownie dominowali nad przeciwnikiem. Ta seria była jeszcze lepsza w wykonaniu terrorystów, ponieważ błyskawicznie zdołali zapewnić sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. To nie był koniec dominacji, a Spirit sięgnęło również po cztery ostatnie rundy, co dało wysokie prowadzenie 12:3 do przerwy.

Po zmianie stron DavCost wraz z kolegami przybliżyli się do końcowego triumfu. Nie bez problemów, ale powtórzyli swój sukces w starciu anty force. Niekorzystny rezultat zmuszał pro100 do kolejnych zakupów, jednak nie przekładało się to na zdobycze punktowe. Ostatecznie, rosyjska formacja dokończyła dzieło i zwyciężyła Dusta 16:3.

Nuke

Pistoletówka wpadła na konto Spirit po udanym odbiciu bombsite'u. Podłożenie bomby dało pro100 możliwość zakupu karabinów w rundzie nr 3 i zespół należycie to wykorzystał. Do osiągnięcia sukcesu znacznie przyczynił się AiyvaN, który zdobył cztery fragi. Na niewiele się to zdało, ponieważ Ukraińcy zostali błyskawicznie zresetowani. Rosyjski skład powrócił na zwycięską ścieżkę i rozpoczął okres dominacji. Każda kolejna potyczka kończyła się jego zwycięstwem, a to szybko przełożyło się na wynik 8:1, zapewniający wygranie połowy. Po dokonaniu tego znakomita passa wciąż trwała. Została ona przerwana dopiero w końcówce, kiedy to pro100 dopisało drugi punkt do swojego dorobku. Na ich nieszczęście, nawet wtedy nie potrafili ponowić sukcesu, przez co po wszystkich piętnastu rundach przegrywali 2:13.

Pro100 wygrało drugą pistoletówkę, lecz moment później dało się pokonać oponetowi grającemu force'a. Ten błąd nie podłamał antyterrorystów, ponieważ odpłacili się rywalowi dokładnie tym samym. Wtedy zakończyła się też seria wymian, a zespół z Ukrainy zmniejszył stratę do ośmiu oczek. Moment później to Spirit zapewniło sobie jednak dziewięć punktów meczowych, po tym jak S0tF1k poradził sobie w clutchu 1 vs 1. Po chwili drużyna zakończyła spotkanie zwycięstwem 16:6 i awansowała na Majora.

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.