HellRaisers wygrywa Minora regionu CIS. Międzynarodowy skład pokonał Spirit w wielkim finale turnieju i choć obie drużyny miały już pewny awans na Majora, to spotkanie przyniosło sporo emocji.

1

Wygranie pistoletówki mogło zwiastować dobry początek spotkania dla Spirit, jednak po chwili zespół został przełamany przez rywala grającego force'a. HellRaisers nie popełniło błędu, dzięki czemu przed fullem odskoczyło na 3:1. Potyczka na pełnych ekwipunkach była kontynuacją dobrej passy antyterrorystów. Na tym nie poprzestali, a ich dorobek punktowy cały czas się powiększał. Świetna gra w defensywie szybko zapewniła im zwycięstwo połowy na poziomie 8:1. Dopiero wtedy Rosjanie nieco się przebudzili i walczyli o zmniejszenie straty. Nie przebiegło to bez problemów, ale ostatecznie przed zmianą stron przegrywali już 5:10.

Druga pistoletówka wpadła na konto HellRaisers. Niespodziewanie, formacja przegrała starcie anty force, podobnie jak wcześniej jej przeciwnik. Od tego momentu antyterroryści dominowali na mapie, a różnica między obiema stronami cały czas się zmniejszała. Po długim okresie solidnej gry Spirit wreszcie osiągnęło remis 12:12. Co więcej, po chwili zespół wyszedł nawet na dwupunktowe prowadzenie. Jak się okazało, był to koniec jego dobrej dyspozycji. W najważniejszych rundach woxic i spółka prezentowali się lepiej i sięgnęli po zwycięstwo wynikiem 16:14.Początek Mirage'a należał do HellRaisers, które najpierw wygrało pistoletówkę oraz rundy z lepszym wyposażeniem, a później sięgnęło także po pierwszego fulla. Skuteczny rewanż Spirit nadszedł dopiero przy stanie 0:5. Jedno zwycięstwo pomogło antyterrorystom wkroczyć na właściwe tory, a kolejne starcia coraz bardziej przybliżały ich do wyrównania. Rosjanom udało się tego dokonać, a na tablicy wyników zobaczyliśmy remis 5:5. Co więcej, na tym nie poprzestali i wciąż dominowali nad oponentem. Świetna passa trwała już do końca połowy, co oznaczało rezultat 10:5 do przerwy.

Po zmianie stron Spirit kontynuowało kapitalną grę i przybliżało się do triumfu na tej mapie. HellRaisers odpowiedziało dopiero przy stanie 5:14, lecz na niewiele się to zdało, ponieważ formacja szybko została zresetowana. Wtedy Rosjanie dokończyli spotkanie zwycięstwem 16:6.Na początku decydującej mapy Spirit wciąż grało wyśmienicie. Drużyna ponownie osiągnęła niezłe prowadzenie już na starcie spotkania, a co więcej, ciągłej poprawie ulegała też jej ekonomia. HellRaisers otworzyło dorobek punktowy, kiedy traciło już sześć oczek. Międzynarodowy skład nie potrafił jednak powtórzyć swojego sukcesu, co jednocześnie popsuło jego finanse. Później próbował ustabilizować tę sytuację, ale zachowywanie broni nie przekładało się na ciągłe zdobywanie rund. Od wyniku 1:9 antyterroryści wygrali tylko dwa starcia i przed zmianą stron przegrywali 3:12.

Start drugiej połowy mógł dać HellRaisers nadzieję na comeback, ponieważ zespół wygrał trzy pierwsze rundy. Tym razem pełny ekwipunek także nie pomógł Spirit w przełamaniu oponenta. Dopiero przy kolejnym podejściu Rosjanie zdobyli potyczkę i swój trzynasty punkt. Na ich nieszczęście, rewanż rywala był błyskawiczny. Ekipa bondika wróciła na zwycięską ścieżkę i następne skuteczne ataki przybliżyły ją do remisu. Niespodziewanie, potknęła się na ostatniej prostej. Druga próba była już udana, a na tablicy wyników pojawiło się 14:14. W decydującym momencie HellRaisers przypieczętowało triumf 16:14.Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.