Jeszcze nie zakończyły się emocje związane z amerykańskim Minorem, a wystartował kolejny turniej zapewniający miejsca na Majorze. Do walki stanęły zespoły z regionu CIS. Pierwszymi, które wywalczyły awans do playoffów są HellRaisers i pro100.

Pierwszy dzień Minora CIS oznaczał rozgrywki w grupie A. Niestety, w tym zbiorze rywalizowały tylko trzy formacje, ponieważ Nemiga zrezygnowało z występu przez problemy z wizami. Przez tę nieobecność, HellRaisers awansowało od razu do meczu zwycięzców i mogło spokojnie czekać na swojego przeciwnika.

Turniej otworzyły zespoły PLINK oraz pro100. Przygotowania pierwszego z nich również nie przebiegły bez problemów, ponieważ musiał skorzystać ze stand-ina. Możliwość występu otrzymał znany na scenie chociażby z występów HellRaisers Kristjan 'FejtZ' Allsaar. Estończyk pokazał się ze świetnej strony w tym spotkaniu i znacznie przyczynił się do zwycięstwa. Jego drużyna przegrała pistoletówkę na Nuke'u, jednak błyskawicznie przełamała rywala i od tego momentu rozpoczęła swój koncert. Po zdobyciu dwunastu punktów z rzędu osiągnęła wystarczającą przewagę, by spokojnie zakończyć mecz w drugiej połowie. Ostatecznie, wynikiem końcowym było 16:4 na korzyść PLINK.

Triumfator poprzedniego starcia nie miał długiego odpoczynku, ponieważ już musiał szykować się na potyczkę z faworytem całego turnieju – HellRaisers. Spotkanie od początku było dość wyrównane, a zespół woxica wkroczył na właściwe tory dopiero od wyniku 2:4. Wtedy pierwszy raz znaczniej przejął inicjatywę i coraz bardziej uciekał oponentowi. PLINK przebudziło się dopiero w końcówce, lecz nie zdołało nawet zmniejszyć straty. Zobaczyliśmy za to dwie wymiany jeden za jeden, co dało rezultat 9:6 do przerwy. Start drugiej części Mirage'a był obiecujący dla niżej notowanej drużyny, która zresetowała rywala po pistoletówce i cały czas się do niego zbliżała. W pewnym momencie 1uke i spółka wyszli nawet na prowadzenie 11:10. Jak się okazało, to wszystko, na co było ich stać. HellRaisers wzięło się do roboty i nie oddało już ani jednego punktu do końca, wygrywając 16:11.

Powyższe rozstrzygnięcie oznaczało rewanż PLINK oraz pro100 w meczu decydującym o wyjściu z grupy. Zawodnicy ponownie zagrali na Nuke'u, lecz tym razem to ekipa defa rozpoczęła po stronie broniącej i znakomicie to wykorzystała. Nie miała co prawda tak długiej serii, jak jej przeciwnik w poprzednim spotkaniu, ale za każdym razem potrafiła go zresetować, a to przekładało się na kolejne punkty. Do przerwy na tablicy wyników widniało 12:3, a po wygraniu przez pro100 drugiej pistoletówki, zakończenie starcia było formalnością. Przed zwycięstwem gracze tej formacji oddali jeszcze tylko jedną rundę.

Po przerwie obie drużyny przeniosły się na Inferno i tam zobaczyliśmy już o wiele więcej dobrego Counter-Strike'a w wykonaniu PLINK. Zespół grał pierwszą połowę po stronie broniącej i przez większość czasu utrzymywał kontrolę w tym spotkaniu. Szczególnie końcówka zasługiwała na uznanie, kiedy to antyterroryści zdobyli sześć z siedmiu rund. W drugiej części meczu pro100 rzuciło się do odrabiania strat i było bardzo blisko wyrównania, lecz potknęło się na ostatniej prostej – przy stanie 11:12. Wtedy PLINK wróciło na zwycięską ścieżkę i szybko dokończyło mapę zwycięstwem 16:11.

Decydującą lokacją było Mirage, gdzie pro100 zaczęło starcie po stronie atakującej. Terroryści prezentowali solidną grę w ofensywie i szybko udało im się dwukrotnie zresetować przeciwnika. Zawodnicy broniący próbowali zachowywać bronie, lecz w pierwszej połowie rzadko przekładało się to na zdobycze punktowe. Co ciekawe, kiedy na tablicy wyników widniało 8:4, wszystkie osiem rund wygranych przez ekipę Flaricha kończyło się wybuchem ładunku. PLINK nieco doszło do głosu w końcówce i przed zmianą stron zmniejszyło stratę do 6:9. Początek drugiej części mapy wyglądał bardzo podobnie do poprzedniej. Tym razem błyskawicznymi rewanżami popisywał się zespół FejtZa, co przysparzało rywalowi coraz więcej problemów w aspekcie finansowym. Po wielu próbach terroryści uzyskali wreszcie prowadzenie na poziomie 14:13. Mecz nie zakończył się jednak w regulaminowym czasie gry. Dogrywka należała już do pro100, które bezproblemowo zdobyło cztery rundy i wygrało 19:15.

Komplet wyników grupy A Minora CIS:

  • Russian Federation PLINK 16:4 Ukraine pro100
  • European Union HellRaisers 16:11 Russian Federation PLINK
  • Russian Federation PLINK 1:2 Ukraine pro100 (Nuke 4:16, Inferno 16:11, Mirage 15:19)

Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.