Gambit Youngsters i Warthox wygrały swoje pierwsze mecze na Minorze CIS. Obie drużyny za chwilę ponownie pojawią się na serwerze, by powalczyć o wyjście z grupy. Ich przeciwnikami będą odpowiednio forZe oraz DreamEaters.

  • Russian Federation Unique 4:16 Russian Federation Gambit Youngsters

Unique wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, a następnie dołożyło kolejny punkt, dzięki wykorzystaniu lepszego wyposażenia. Gambit Youngsters otworzyło swój dorobek na pierwszym fullu, choć interz i supra musieli radzić sobie w niekorzystnej sytuacji liczebnej. Jedno zwycięstwo pozwoliło terrorystom przejąć inicjatywę. Ich dominacja była wyraźna i często nie zostawiali rywalowi innej możliwości, niż zachowanie broni. Świetna passa przełożyła się na rezultat 11:2. Unique przerwało tę serię dopiero w końcówce, kiedy sięgnęło po dwie ostatnie rundy tej połowy. Na niewiele się to zdało, ponieważ po przerwie ponownie byliśmy świadkami skutecznego Gambit Youngsters, które ostatecznie wygrało mapę 16:4.

  • Belarus Nemiga 9:16 Russian Federation Warthox

Spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia Warthox, które popisało się skutecznymi atakami w pistoletówce oraz rundach z lepszym wyposażeniem. Pierwszy full wpadł na konto Nemigi, jednak zespół został błyskawicznie przełamany. Pomimo porażki, zawodnicy z Białorusi wrócili do walki o remis, lecz potknęli się przy stanie 3:4. Wtedy to terroryści przejęli inicjatywę, a świetna seria w ofensywie dała im przewagę na poziomie 10:3. Dwie ostatnie rundy były przebudzeniem Jyo i spółki, dzięki czemu zmniejszyli oni stratę do pięciu oczek. Po zmianie stron Warthox dość szybko odskoczyło na 14:6 i dopiero wtedy pozwoliło oponentowi na zdobycie więcej niż jednego punktu z rzędu. Nemigę było jednak stać tylko na trzy zwycięstwa. Następnie gracze broniący zakończyli Inferno wygraną 16:9.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minorach, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.