Pierwsze spotkania Minora CIS przyniosły sporą niespodziankę. Spirit przegrało potyczkę z DreamEaters, a w całym pojedynku zdobyło zaledwie trzy punkty. Swój mecz zwyciężyło natomiast forZe, które pokonało Syman.

  • Russian Federation forZe 16:9 Kazakhstan Syman – Mirage

Pistoletówka i runda anty eco padły łupem forZe, jednak Rosjanie musieli uznać wyższość rywala już podczas pierwszego fulla. Syman nie potrafiło powtórzyć skutecznej obrony i spotkało się z natychmiastowym resetem. Wydawało się, że antyterroryści osiągną remis na poziomie 4:4, lecz wtedy również potknęli się na ostatniej prostej. Od tego momentu facecrack i spółka zdecydowanie dominowali na serwerze i każda możliwa potyczka wpadała na ich konto. Co więcej, zawodnicy popisywali się też indywidualnymi zagraniami, jak chociażby świetny clutch 1 vs 5 almazera przy stanie 9:3. Syman przerwało serię wroga dopiero w drugiej pistoletówce. Zespół rozpoczął próbę powrotu i wyglądała ona obiecująco. Nawet w przypadku porażki zawodnicy szybko się rewanżowali. Jak się okazało, dorobek międzynarodowego składu zatrzymał się na dziewięciu oczkach. Następnie forZe wzięło się do roboty i zwyciężyło mapę wynikiem 16:9.

  • Russian Federation Spirit 3:16 Russian Federation DreamEaters – Overpass

Runda pistoletowa została zdobyta przez DreamEaters, które popisało się skutecznym odbiciem bombsite'u. Podłożenie ładunku pchnęło Spirit do zakupu ekwipunku, lecz nie przełożyło się to na zdobycz punktową. Faworyt spotkania udanie odpowiedział w rundzie nr 3, jednak nie przejął po tym inicjatywy. Jeśli chodzi o antyterrorystów, zaliczyli oni tylko jedno potknięcie, a później błyskawicznie wrócili na zwycięską ścieżkę. Zaskakująca dominacja w wykonaniu niżej notowanej drużyny trwała do końca połowy, dzięki czemu przed przerwą prowadziła ona 13:2. Po zmianie stron DreamEaters potknęło się tylko raz, kiedy przegrało starcie anty force. Formacja przyjęła tę porażkę ze spokojem i bezproblemowo triumfowała na Overpassie 16:3.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minorach, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.