Syman i forZe zmierzą się jutro w meczu, którego stawką będzie awans na StarLadder Majora. Obie drużyny wygrały dzisiejsze półfinały górnej drabinki. O pozostanie w Minorze zawalczą natomiast Spirit oraz DreamEaters.

  • Russian Federation forZe 2:0 Russian Federation Spirit (Inferno 16:12, Overpass 19:16)

Spotkanie rozpoczęło się od clutcha 1 vs 2 somedieyounga w pistoletówce. ForZe nie czekało na fulla i zdecydowało się na zakup ekwipunku po podłożeniu bomby, a to z kolei przyniosło zdobycz punktową. Terroryści uniknęli pomyłki i przed kolejną porażką odskoczyli na 4:1. Dopiero wtedy byliśmy świadkami dłuższej serii Spirit, które najpierw wyrównało, po czym wyszło na prowadzenie i zapewniło sobie zwycięstwo połowy. Almazer i spółka nie dawali za wygraną i już przed przerwą zmniejszyli stratę do jednego oczka. Co więcej, po zmianie stron drużyna kontynuowała skuteczną grę. Udane obrony oraz jeden błyskawiczny reset wroga przełożyły się na wynik 13:9. Zespół choppera próbował wrócić do spotkania, lecz potknął się na ostatniej prostej do remisu. Później forZe zdołało dokończyć Inferno i triumfowało 16:12.

Zawodnicy obu ekip przenieśli się na Overpassa, gdzie forZe kontynuowało dobrą grę. Formacja zaliczała tylko pojedyncze porażki, a poza tym wszystkie rundy wpadały na jej konto. Przy stanie 8:2 antyterroryści byli już pewni wygrania tej połowy mapy. Od tego momentu Spirit wkroczyło na właściwą ścieżkę i udało im się zmniejszyć tę stratę do trzech punktów przed zmianą stron. Po przerwie drużyna facecracka zaliczyła dobry początek, dzięki czemu odskoczyła na 12:6. Wtedy przebieg spotkania znacznie się zmienił. Zawodnicy broniący podjęli próbę powrotu, a ich rywal był przełamywany po każdym sukcesie. Koniec końców, forZe zapewniło sobie trzy szanse na zwycięstwo, lecz nie wykorzystało żadnej z nich. Dopiero dogrywka dała temu zespołowi wygraną, a wynikiem było 19:16.

  • Russian Federation DreamEaters 1:2 Russian Federation Syman (Inferno 16:9, Dust2 20:22, Train 16:19)

DreamEaters wygrało pistoletówkę na pierwszej mapie, po czym powtórzyło sukces w starciu anty eco. Krótka seria składu zakończyła się jednak już przy okazji fulla przeciwnika. Syman przejęło inicjatywę na dłużej i zdobyło siedem punktów z rzędu. Dopiero wtedy antyterroryści znaleźli sposób na tę ofensywną dominację, a końcówka połowy należała już do nich, ponieważ doszli do oponenta na odległość jednej rundy. Co więcej, po przerwie svyat i spółka wciąż przeważali na serwerze i ich gra w ataku wyglądała imponująco. Ostatecznie, zawodnicy przegrali wtedy tylko jedno starcie, co oznaczało pewne zwycięstwo wynikiem 16:9.

Drugą mapą starcia był Dust2. Tam DreamEaters sięgnęło po pistoletówkę, lecz uznało wyższość rywala w następnej potyczce. Syman nie popełniło błędu i najpierw odskoczyło na 4:1, po czym szybko zresetowało wroga i powiększyło prowadzenie do 6:2. Jak się okazało, to niemal wszystko, na co było stać terrorystów. Zawodnicy broniący przejęli inicjatywę na serwerze, a solidna postawa w defensywie pozwoliła im zakończyć połowę minimalnym zwycięstwem. Kontynuację skutecznej gry zobaczyliśmy też w drugiej części. DreamEaters w pewnym momencie wygrywało już 13:9. Keoz wraz z kolegami spróbowali wrócić do spotkania i próbę trzeba ocenić pozytywnie, ponieważ doprowadzili do dogrywki. Co więcej, po dwóch odsłonach dodatkowego czasu gry, to właśnie oni mogli cieszyć się z triumfu 22:20.

Decydujące starcie odbywało się na Trainie, gdzie to DreamEaters jako pierwsze uzyskało solidną zaliczkę. Zawodnicy rozpoczęli zdobywanie punktów po zakupie karabinów i prowadzili 7:3. Końcówka połowy należała jednak do Syman, które nie pozwoliło już na skuteczny atak, dzięki czemu wygrało tę część mapy 8:7. Po przerwie oba zespoły miały okresy udanej gry, która zapewniła im serie kilku oczek z rzędu. Najwięcej emocji przyniosły jednak ostatnie rundy. Wynik kręcił się w okolicach remisu i tak też było po wypełnieniu regulaminowego czasu gry. Dogrywka poszła natomiast po myśli Syman, które wygrało 19:16.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minorach, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.