Ostatnie mecze pierwszego dnia Minora CIS wyłoniły dwa zespoły, które awansowały do play-offów turnieju. Dzień przerwy i występ w fazie pucharowej wywalczyły drużyny forZe oraz DreamEaters.

  • Russian Federation forZe 2:0 Russian Federation Gambit Youngsters (Inferno 16:7, Dust2 16:9)

Początek pierwszej mapy należał do forZe, które potknęło się tylko w rundzie nr 5. Poza nią, wszystkie potyczki padały łupem zawodników grających w roli terrorystów. W pewnym momencie prowadzili oni już 7:1 i dopiero wtedy nastąpiła zmiana w postaci przebudzenia Gambit Youngsters. Ax1Le i spółka prezentowali lepszą grę, choć nie dominowali nad przeciwnikiem. Niezła końcówka pozwoliła im natomiast na zmniejszenie straty do pięciu oczek. Na niewiele się to zdało, ponieważ po przerwie drużyna almazera wróciła na właściwe tory i niemal bezproblemowo zakończyła mapę zwycięstwem 16:7.

Zawodnicy wrócili na serwer, by zmierzyć się na wybranej przez Gambit Youngsters lokacji Dust2. Początkowo przebieg spotkania wcale nie mówił, że właśnie ta drużyna wybrała drugą mapę. Byliśmy bowiem świadkami dominacji forZe, które sięgnęło po siedem rund z rzędu. Terroryści nieco wyhamowali i wreszcie ponieśli kilka porażek, lecz nie przeszkodziło im to w osiągnięciu rezultatu 10:5 przed zmianą stron. Gambit Youngsters znacznie przybliżyło się do przeciwnika po przerwie. W pewnym momencie na tablicy wyników widniało już 10:9, jednak utrata przewagi musiała zmotywować forZe. Zespół ponownie przejął inicjatywę i nie oddał jej już do końca, wygrywając 16:9.

  • Russian Federation DreamEaters 2:0 Russian Federation Warthox (Inferno 16:13, Overpass 16:14)

Pierwsza połowa starcia na Inferno przyniosła trzy czteropunktowe serie w wykonaniu obu drużyn. Lepiej wyszło z tego DreamEaters, które zaprezentowało dwie z nich i prowadziło już 8:4. Końcówka tej części mapy również poszła im minimalnie lepiej, co do przerwy dało solidną zaliczkę na poziomie 10:5. Co więcej, po zmianie stron sytuacja zespołu wyglądała jeszcze lepiej. Kiedy odskoczył on na 14:7, wydawało się, że nic nie będzie w stanie mu zagrozić. Inne zdanie na ten temat miało Warthox, które przejęło inicjatywę i zmniejszyło stratę do dwóch punktów. Ich rywal wykorzystał jednak drugą szansę na zakończenie meczu i mógł cieszyć się ze zwycięstwa 16:13.

Druga mapa rozpoczęła się od pistoletówki wygranej przez DreamEaters. Niespodziewanie, chwilę później drużyna dała się pokonać przeciwnikowi grającemu force'a. Warthox uniknęło pomyłki, dzięki czemu przed fullem wroga powiększyło prowadzenie do 3:1. Od czasu potyczki z karabinami, wynik starcia często kręcił się w granicach remisu. Żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć dalej, niż na odległość dwóch rund. Do przerwy skład ProbLeMa osiągnął minimalną przewagę na poziomie 8:7, a dobry start drugiej połowy powiększył ten dystans do pięciu oczek. Wtedy DreamEaters wzięło się w garść i zaczęło wracać do spotkania. Zawodnicy broniący niemal bezproblemowo doprowadzili do remisu, a następnie poradzili sobie w decydujących rundach, wygrywając 16:14.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minorach, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.