Dzisiaj poznaliśmy dwóch ostatnich półfinalistów Minora regionu CIS. Do HellRaisers i pro100 dołączyły Spirit oraz AVANGAR. To właśnie te cztery zespoły będą od jutra walczyły o miejsca na FACEIT Majorze.

Drugi dzień zmagań na Minorze CIS należał do drużyn z grupy B. Na papierze można było wyróżnić dwóch faworytów – Spirit oraz AVANGAR. To właśnie pierwszy z tych zespołów najszybciej zapewnił sobie awans do playoffów turnieju. Jego pierwszym przeciwnikiem było Monolith, które nie miało zupełnie nic do powiedzenia na mapie Dust 2. Formacja Vadima 'DavCost' Vasilyeva oddała rywalowi tylko dwa punkty i spokojnie mogła szykować się na mecz zwycięzców.

Tam na Spirit czekało już forZe, które niespodziewanie pokonało uczestnika poprzedniego Majora – AVANGAR. Początek drugiego spotkania tych ekip także wyglądał obiecująco dla facecracka i spółki. Na ich nieszczęście, od wyniku 5:4 rywal całkowicie przejął inicjatywę, ustabilizował ekonomię i pewnie dążył do zwycięstwa. Do przerwy prowadził już 10:5. ForZe przebudziło się po zmianie stron i przez chwilę było nawet blisko wyrównania. Utrata przewagi musiała zmotywować faworyta, ponieważ od razu wziął się do roboty i w końcówce nie pozwolił oponentowi na zbyt wiele. Ostatecznie, rezultatem Mirage'a było 16:11.

Później na serwerze pojawiły się zespoły walczące o pozostanie w rozgrywkach. Mało kto by się tego spodziewał, ale AVANGAR po raz kolejny miało spore problemy z pokonaniem niżej notowanego przeciwnika. Na pierwszej mapie Kazachowie musieli nawet bronić dwóch punktów meczowych. Koniec końców, zdołali tego dokonać, a po chwili zwyciężyli dogrywkę i pojedynek 19:17. Potyczka na Cache'u przebiegła już nieco spokojniej, a na szczególne uznanie zasługuje strona atakująca w wykonaniu drużyny Qikerta, gdzie wygrała ona 8:1, a całe starcie 16:8.

Powyższy wynik wyłonił zestawienie ostatniego meczu grupy B na CIS Minorze. O awans do fazy pucharowej walczyły AVANGAR oraz forZe. Początek pierwszej mapy należał do Kazachów, którzy przestali jednak prezentować dobrą grę po osiągnięciu rezultatu 5:1. Od tego momentu antyterroryści spokojnie nadrabiali stratę, a później budowali swoją przewagę. Do przerwy zdołali uzyskać prowadzenie 9:6, a po zmianie stron skuteczne ataki dały im dość łatwe zwycięstwo 16:9. Co więcej, po przerwie zawodnicy przenosili się na Inferno, gdzie wcześniej Rosjanie sięgnęli po potyczkę. Tym razem AVANGAR zaprezentowało się jednak o wiele lepiej i kontrolowało spotkanie niemalże przez cały czas. ForZe potrafiło zdobyć maksymalnie dwa punkty z rzędu, co sprawiało też problemy ekonomiczne. Ostatecznie, lokacja zakończyła się wygraną Kazachów 16:7. Decydujące starcie stało przyniosło natomiast okresy świetnej gry obu drużyn. Najpierw Rosjanie osiągnęli prowadzenie 6:0, jednak to wszystko, na co było ich stać. Buster wraz z kolegami zaczęli zmniejszać dystans do oponenta, a później uciekać z wynikiem. W pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet 14:7. Wtedy terrorystów spotkały małe problemy, ale ostatecznie zdołali triumfować na Trainie 16:12.