Otwarte kwalifikacje ponownie zmaltretowały polskie drużyny. Przez pierwszy dzień rywalizacji w eliminacjach do IEM Dallas przebrnąć nie udało się żadnemu zespołowi z naszego rodzimego podwórka.

Kilka drużyn z polski już na starcie trzeba jednak wziąć w obronę. Najmniej szczęścia w eliminacjach miało niewątpliwe PACT, które w trzeciej rundzie otwartych kwalifikacji do IEM Dallas ponownie stawiło czoła Copenhagen Flames. Dokładnie tak samo, jak przed kilkoma dniami ze zwycięstwa cieszyć mogli się Duńczycy, wyrzucając tym samym naszych rodaków z rywalizacji.

Szczęścia w losowaniu nie miało również HONORIS oraz GameAgents. Ekipa TaZa i NEO już w drugiej rundzie kwalifikacji trafiło na zespół, który jeszcze nie tak dawno mogliśmy śledzić w ESL Pro League – LookingForOrg. Niestety po wyrównanym 30. rundowym pojedynku górą okazali się być Australijczycy, awansując do kolejnej rundy eliminacji. Agenci udział w kwalifikacjach do IEM Dallas zakończyli natomiast po porażce z ECSTATIC.

Drużyny z pierwszej trzydziestki światowego rankingu HLTV w ogóle nie rozpieszczały wczoraj polskie formacje. Illuminar w czwartej rundzie eliminacji uległo SKADE. Niestety równie wielkim postrachem dla rywali nie było AGO. Jastrzębie odpadły z kwalifikacji, przegrywając 12 do 16 z 4glory. Pogromcami mistrzów Polski okazali się natomiast Rosjanie z INDE IRAE.