Dzisiaj rozpoczyna się rywalizacja w grupie B European Development Championship 4, a co za tym idzie, do gry wchodzą gracze Izako Boars. Niestety w okrojonym składzie.

  • Russian Federation Entropiq – Poland Izako Boars

Przed Dzikami bardzo trudne zadanie – zmierzyć się z Entropiq. Rosjanie to najwyżej rozstawiona drużyna w turnieju, obecnie zajmująca 15. miejsce w rankingu HLTV. Forma El1ana i spółki zachwyca region CIS i nie tylko od kilku miesięcy, czego efektem jest właśnie wejście do przedsionka światowej czołówki. Wystarczy spojrzeć na ostatnie mecze zespołu – Entropiq praktycznie nie przegrywa. Poza ostatnią porażką z Sinners mieli serię 10 wygranych map z rzędu, wcześniej zaś zaliczyli kolejne przegrane z ekipami takimi jak BIG czy Natus Vincere. Jak widać, Rosjanie nie przegrywają, a jeśli to robią, to naprawdę z mocnymi przeciwnikami. Ich bilans robi wrażenie – na Duście czy Overpassie mają blisko 80% wygranych na ponad 60 rozegranych map! Entropiq to obecnie maszynka do wygrywania.

A Izako Boars? Polacy zmagają się od dłuższego czasu z problemami kadrowymi. Przede wszystkim drużynę nękała kontuzja mono, który co chwilę wypadał ze składu, a zastępował go byali. Dzisiaj zaś straty są jeszcze większe, bowiem na serwerze zabraknie Szejna i siuhego, czyli dwóch najlepszych graczy IB. W ich miejsce wskoczy destroj i Hyper, co naprawdę dobrze nie wróży. W pełnym zestawieniu Dziki miałyby problem w rywalizacji z takim mocnym rywalem, jakim jest Entropiq. Z wymienioną 3/5 składu? Zadanie wydaje się wręcz niewykonalne.

Drugą parą grupy B jest Fiend – Young Ninjas. Tutaj faworytem wydają się gracze z Bułgarii, którzy w ostatnim czasie mogą pochwalić się dyspozycją zbliżoną do Entropiq. Bułgarzy grają bardzo dużo i dużo wygrywają – kilka dni temu pokonali chociażby SKADE, czy fnatic.

Harmonogram spotkań na dziś:

  • 12:00 Russian Federation Entropiq – Poland Izako Boars BO1
  • 13:00Bulgaria Fiend – Sweden Young Ninjas BO1
  • 14:00 – mecz zwycięzców

Wszystkie mecze 4. sezonu European Development Championship można obejrzeć w serwisie Twitch.na kanale tv/esportnow. Partnerami transmisji zostali Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.